„Ludzie listy piszą…..” w Mechaniku też!

„Ludzie listy piszą…..” w Mechaniku też!

Uczniowie 10 klas Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku uczestniczyli w Maratonie Pisania Listów. Jest to międzynarodowe wydarzenie, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 roku w warszawskiej grupie lokalnej Amnesty International.

Celem Maratonu jest wysłanie, jak największej ilości listów i innych apeli (emaili, faxów, sms) do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Wielokrotnie listy przyczyniły się do zwolnienia z więzień niewinnie osadzonych osób, czy poprawiły los ludzi lub społeczności, w których łamane były prawa człowieka.

Tym razem uczniowie „Mechanika” włączyli się do akcji i pisali listy w obronie 10 osób z różnych części świata. Na ten moment listy nie są jeszcze policzone, ale niebawem poznamy ich liczbę i skalę pomocy, jakiej udzielili uczniowie. Akcja ta z pewnością ma dużą siłę, a piszący poczucie czynienia dobra i świadomość efektywnego działania.

Czytaj także: Mechanik zaprasza na Dzień Dawcy Szpiku

Więcej o:
maraton pisania listów mechanik radomsko zsp nr 1 radomsko amnesty international pisanie listów amnesty international radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE