Louise Steinman, autorka książki o relacjach polsko-żydowskich, przyjedzie do Muzeum Regionalnego w Radomsku

Louise Steinman, autorka książki o relacjach polsko-żydowskich, przyjedzie do Muzeum Regionalnego w Radomsku Fot. louisesteinman.com/S.Banyas

W środę 27 października do Radomska przyjedzie Louise Steinman, autorka książki „Krzywe Lustro. Dziennik polsko-żydowskiego pojednania”. Spotkanie autorskie odbędzie się w Muzeum Regionalnym.

Louise Steinman to amerykańska pisarka, artystka i animatorka życia kulturalnego, inicjatorka i przez 25 lat kuratorka ALOUD – serii rozmów o literaturze, odczytów i przedstawień w Bibliotece Los Angeles. Współkieruje Instytutem Nauk Humanistycznych Południowej Kalifornii. Mieszka w Los Angeles.

Książka Louise Steinman to opowieść o podróży do kraju, z którym związani byli jej żydowscy dziadkowie i gdzie część jej rodziny zginęła w Zagładzie. Zapis tego, jak w bezpośrednim kontakcie, odrzucając zniekształcone obrazy odbite w "krzywym lustrze", współcześni Żydzi i Polacy zaczynają się wzajemnie lepiej widzieć i rozumieć.

Spotkanie poprowadzi kustosz Muzeum Regionalnego w Radomsku - Kamil Rutkowski, a tłumaczem z języka angielskiego będzie Dorota Gołębiewska. Początek spotkania 27 października o godz. 13.00. Wstęp wolny.

Więcej o:
louise steinman krzywe lustro polacy żydzi spotkanie autorskie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE