Łódzkie wspiera sport. Dotacje otrzymają m.in. samorządy z powiatu radomszczańskiego

Łódzkie wspiera sport. Dotacje otrzymają m.in. samorządy z powiatu radomszczańskiego Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

64 samorządy z województwa łódzkiego otrzymają dotacje na rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ten cel 4 miliony złotych. Decyzję o podziale środków zatwierdził na ostatniej sesji Sejmik Województwa Łódzkiego. Wśród samorządów, które otrzymają dotacje są dwie gminy z powiatu radomszczańskiego.

Program „Infrastruktura sportowa Plus” ogłoszony został w styczniu. Skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego, czyli miast, gmin i powiatów. Każdy samorząd mógł zgłosić do dofinansowania tylko jeden wniosek. Dotacje będą przeznaczone na budowę, przebudowę, modernizację oraz doposażenie w niezbędny sprzęt sportowy obiektów sportowych i rekreacyjnych w województwie łódzkim.

Na konkurs wpłynęło 149 wniosków. Po dokładnej ocenie do dofinansowania wybrane zostały 64 projekty, które otrzymają maksymalną dotację do 70 tys. zł. Pieniądze mają być wykorzystane do końca tego roku.

- Łódzkie wspiera sport to nie tylko inwestycje w infrastrukturę sportową, ale także uruchamiane przez nas programy, mające zachęcić szczególnie najmłodszych mieszkańców naszego regionu do ruchu. Dzieci muszą mieć szansę na zwiększenie aktywności fizycznej – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Dzięki wsparciu wybudowane zostanie m.in. boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kurnosie Drugim w gminie Bełchatów, przy Szkole Podstawowej w Przyłęku Dużym w gminie Rogów powstanie siłownia zewnętrzna, w Samorządowej Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej stanie ściana wspinaczkowa, a dzieci z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego w Łowiczu wzbogacą się m.in. o plenerową siłownię i strefę street workout.

Z terenu powiatu radomszczańskiego dofinansowanie trafi do gminy Gidle – na doposażenie boiska w Gidlach (piłkochwyty i trybuny) oraz budowę ogrodzenia na boisku w Pławnie. Dofinansowanie wyniesie 50 tys. złotych. Dotację otrzyma również gmina Wielgomłyny – 60 tys. złotych na budowę oświetlenia boiska treningowego przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Wielgomłynach.

(info: Urząd Marszałkowski w Łodzi) 

Więcej o:
województwo łózkie urząd marszałkowski w łodzi sport dotacje dofinansowanie

Załączniki

wyniki-i-naboru-infrastruktura-sportowa-plus.pdf

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE