Łódzkie: liczba łóżek covidowych wzrośnie do ok. 1 tys.

Łódzkie: liczba łóżek covidowych wzrośnie do ok. 1 tys. Fot. WOT

Rośnie liczba zachorowań na COVID-19 w regionie, więc wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zadecydował o zwiększeniu liczby łóżek covidowych do ok. 1 tys. We wtorek miejsca takie uruchomiono w szpitalu im. Kopernika w Łodzi oraz w Wieluniu; jeszcze w tym tygodniu dołączą do nich inne placówki.

- Liczba zachorowań w województwie łódzkim wciąż rośnie - jeszcze w piątek w szpitalach przebywało 430 osób z COVID-19, we wtorek mamy ich już 605, z czego 51 podłączonych do respiratorów. Dlatego wojewoda na bieżąco podejmuje decyzje o uruchamianiu łóżek covidowych. Pierwsze z nich zapadły w czasie ostatniego weekendu - powiedziała PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

Jak dodała, do tej pory w Łódzkiem nie było konieczności tworzenia miejsc covidowych poza pięcioma wyznaczonymi do leczenia COVID-19 szpitalami - im. Biegańskiego w Łodzi, w Zgierzu, Bełchatowie i Radomsku.

Teraz decyzje wojewody, które już podjęto lub zostaną podjęte w najbliższych dniach, dotyczyć mają także innych placówek. We wtorek łóżka przeznaczone wyłącznie dla pacjentów zakażonych SARS-COv-2 uruchomiono w szpitalu im. Kopernika w Łodzi oraz w Wieluniu.

- Na razie nie tworzymy wielkiego buforu bezpieczeństwa, tzn. staramy się nie blokować zbyt wielu miejsc w szpitalach, aby nie zaburzać normalnego funkcjonowania tych placówek i leczenia pacjentów z innymi schorzeniami. Jesteśmy po rozmowach z dyrektorami szpitali, mamy już pewne doświadczenie w uruchamianiu łóżek covidowych i w razie potrzeby będziemy mogli szybko je przygotować na przyjęcie chorych - zaznaczyła Zalewska.

W pogotowiu pozostaje też szpital tymczasowy w hali Expo w Łodzi, jednak na razie jego uruchomienie nie jest planowane.

Zgodnie z najnowszymi danymi Ministerstwa Zdrowia, w Łódzkiem odnotowano we wtorek 2 listopada 321 nowych zakażeń; województwo znalazło się pod tym względem na trzecim miejscu w kraju. Na kwarantannie przebywa obecnie 15,3 tys. osób. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,9 tys. testów, z czego 355 dało wynik pozytywny.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko koronawirus województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE