Łódzkie drużyny powalczą o awans do Ekstraklasy?

Łódzkie drużyny powalczą o awans do Ekstraklasy?

Kibice w Łodzi nie nacieszyli się zbyt długo obecnością ŁKS-u na boiskach Ekstraklasy. Rycerze Wiosny, jak szybko awansowali, tak szybko wrócili do 1. Ligi. Czy w kampanii 2021/2022 Widzew i ŁKS zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej? Zapraszam na zapowiedź rundy wiosennej na zapleczu Ekstraklasy!

Z kim w przygotowaniach do rundy rewanżowej zmierzy się RKS Radomsko – czytaj tutaj.

ŁKS Łódź

Podopieczni Wojciecha Stawowego w doskonałym stylu rozpoczęli rozgrywki 1. Ligi. ŁKS szedł od zwycięstwa do zwycięstwa i niektórzy zaczęli już przyznawać tej drużynie bilet do Ekstraklasy. Jak się później okazało – przedwcześnie. Łódzki Klub Sportowy wygrał 10 z 16 meczów ligowych, jednak na finiszu rozgrywek nie wygrał żadnego z pięciu meczów, co wygląda blado przy tak znakomitym początku.

Drużyna wyraźnie złapała zadyszkę, dlatego kluczowym zadaniem trenera jest przywrócić zespół na właściwe tory przed rundą wiosenną. Kadrowo ŁKS jest bardzo mocno i nie ulega wątpliwości, że zakłady bukmacherskie stawiają ich w roli głównego faworyta do awansu obok Termalici.

ŁKS ma przydomek Rycerzy Wiosny, więc kibice bez wątpienia liczą, że piłkarze wejdą w buty swoich poprzedników i zawojują rozgrywki w rundzie wiosennej. Podopieczni Wojciecha Stawowego muszą popracować nad defensywą, ponieważ z czołowej piątki tabeli stracili najwięcej goli, jednak z drugiej strony – strzelili również najwięcej. W ich meczach neutralni kibice, a także fani zakładów bukmacherskich nie mieli prawa się nudzić.

Widzew Łódź

Drugi z łódzkich klubów jest w zdecydowanie trudniejszym położeniu. Widzew po rundzie jesiennej ma na koncie zaledwie 19 punktów i zajmuje 13 pozycję w tabeli. RTS większą część tego dorobku uzbierał na swoim boisku, ponieważ aż 14 oczek, na które składają się cztery wygrane i dwa remisy.

Jeśli chodzi o najsłabszy punkt tej drużyny, to były nimi spotkania wyjazdowe, ponieważ Widzew nie wygrał nawet jednej delegacji. W statystykach mają zapisane zwycięstwo, jednak mowa o starciu z GKS-em Jastrzębie, który rozegrali na własnym obiekcie w Łodzi, więc to zaburza realny obraz. Gracze PZBuk zakładów bukmacherskich mogli śmiało korzystać z podpórek na rywali Widzewa w meczach wyjazdowych. Jeśli chodzi o interesujące propozycje, to wśród nich znalazły się także undery bramek, ponieważ RTS miał spore problemy z kreowaniem okazji.

Czy oba łódzkie zespoły zagrają w przyszłym sezonie Ekstraklasy? Zdaniem zakładów bukmacherskich PZBuk większe szanse ma na to ŁKS, ale w piłce nożnej wszystko jest możliwe.

Aby typować rozgrywki 1. Ligi możesz na przykład wykorzystać ofertę - PZBuk bonus.
Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE