Łódzki kurator oświaty z wizytą w Radomsku

Łódzki kurator oświaty z wizytą w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer najpierw spotkał się z wicestarostą powiatu radomszczańskiego Małgorzatą Lewandowską, następnie złożył wizyty w dwóch placówkach – Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych. Była to tak zwana wizyta gospodarska, by choć w części poznać szkoły powiatu radomszczańskiego.

Waldemar Flajszer kuratorem oświaty jest zaledwie od kilku miesięcy, od tego czasu też stara się odwiedzać szkoły w województwie, powiat po powiecie.

- Przede wszystkim rolą kuratora jest wspieranie samorządowców w terenie, a tak słyszałem, że w tym powiecie o oświatę się dba, w związku z tym tutaj jestem. Próbuję się także zorientować jaki przemysł jest w Waszym powiecie silny, jak moglibyśmy pomóc – bo w nowym Polskim Ładzie zapisane są duże środki finansowe na Centra Branżowe, my prowadzimy politykę wzmacniania szkolnictwa zawodowego, dźwigamy je niemal z ruin. Od początku pierwszej kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy - Prawa i Sprawiedliwości, szkolnictwo zawodowe i branżowe było podnoszone, teraz dzięki dużej ilości środków z Unii Europejskiej jest na to szansa i o tym też rozmawiamy – mówił Waldemar Flajszer Łódzki Kurator Oświaty.

Kurator podkreślił, że w Radomsku jest po to rozpoznać problemy oświaty powiatu radomszczańskiego i pomóc władzom powiatu.

Więcej o:
Kurator Oświaty Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer Flajszer Oświata Kurator Radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE