Łódzka w Radomsku, Radomszczańska w Łodzi?

Radomsko doczekało się ulicy Łódzkiej - znajduje się ona na terenie strefy inwestycyjnej, na odcinku pomiędzy ul. Brzeźnicką a rondem im. Edmunda Osterloffa. Czy teraz ulica Radomszczańska... ››

Radomsko doczekało się ulicy Łódzkiej - znajduje się ona na terenie strefy inwestycyjnej, na odcinku pomiędzy ul. Brzeźnicką a rondem im. Edmunda Osterloffa. Czy teraz ulica Radomszczańska znajdzie się na mapie Łodzi?

 

Pomysłodawcą akcji jest radny Jarosław Ferenc. Jego zdaniem w naszym mieście powinny być nazwy ulic związane z sąsiednimi miastami - np. ul. Piotrkowska, Bełchatowska, Częstochowska czy właśnie Łódzka. W zamian moglibyśmy zwracać się do tych miast z prośbą o rewanż i nazwanie jednej z ulic Radomszczańską.

 

Na "pierwszy ogień" pójdzie właśnie Łódź - niedługo do łódzkich radnych trafi pismo w sprawie nazwania jednej z ulic ul. Radomszczańską. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to podobne wnioski trafią również do innych sąsiedzkich miast.

 

A gdzie w tym momencie znajduje się ulica Radomszczańska? W Lgocie Wielkiej, Pławnie, Przedborzu, Wielgomłynach, Brudzicach czy Kietlinie. Co ciekawe, Radomszczańską można odnaleźć także na mapie Warszawy.

Więcej o:
strefa inwestycyjna nazwy ulic
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE