Łódzka jedynka Wiosny - Anita Sowińska w Radomsku

Łódzka jedynka Wiosny - Anita Sowińska w Radomsku

W czwartek, 22 sierpnia Anita Sowińska kandydatka numer 1 na liście Zjednoczonej Lewicy do Sejmu RP odwiedziła Radomsko. Oprócz zbierania podpisów na listach poparcia, na konferencji prasowej mówiła o potrzebie przełamania dualizmu dwóch partii Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Anita Sowińska to pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego ekonomistka, menedżerka i ekspertka w zakresie zarządzania zmianami oraz tworzenia i usprawniania procesów. Jest też działaczką społeczną w obszarach ekologii, zrównoważonego rozwoju i demokratycznego państwa prawa. W 2019 roku dołączyła do partii Wiosna i jest koordynatorką regionalną tego ugrupowania w Łódzkiem. Uczestniczyła również w Marszu Równości, jaki się odbył 17 sierpnia w Radomsku.

Natomiast w czwartek, 22 sierpnia kandydatka ponownie odwiedziła Radomsko. Oprócz zbierania podpisów na listach poparcia, mówiła o potrzebie przełamania w Polsce dualizmu dwóch partii Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

- Jesteśmy tutaj dzisiaj, ponieważ będziemy zbierać podpisy i rozmawiać z mieszkańcami. W tej kampanii przyjęłam właśnie taka metodę, którą uważam za jedyną, skuteczną, czyli rozmowy z mieszkańcami. Musimy przełamać ten duopol PiS oraz PO i wyrwać Polskę z tego uścisku spomiędzy tych dwóch partii. W tej chwili PiS objęło właściwie każdy element naszego życia i prawo i media, nie ma swobody obywatelskiej. Rządząca partia skupia się na marketingu politycznym i na kolejnych wyborach. Wmawiają nam, że jest to partia sukcesu. A tak nie jest. Jeśli się przyjrzeć ostatnim 4 latom, to jedyne co zrobili to program 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego. A jeśli chodzi o ochronę zdrowia, edukacja, właściwie deforma systemu edukacji, ale też takie obszary ważne dla Polek i Polaków, jak ekologia, recykling, energetyka – to wszystko leży. PiS nie ma kompetencji to rządzenia, trzeba to sobie jasno powiedzieć. Jest to maszynka stworzona do robienia wyborów, ale nie do rządzenia. Dlatego Lewica jest potrzebna. I my jesteśmy alternatywą, prosimy o państwa głosy. Prosimy też o wsparcie nas na listach podczas zbierania podpisów
- mówi Anita Sowińska.

Czy na listach wyborczych Lewicy znajdą się ludzie z Radomska? Dowiemy się tego w przyszłym tygodniu, wtedy bowiem mają zostać ogłoszone pełne listy kandydatów Lewicy do Parlamentu RP.

Więcej o:
lewica radomsko partia wiosna wybory 2019 wybory do sejmu 2019 partia zjednoczona lewica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE