Łódzcy Terytorialsi dostarczają testy na COVID-19 dla całej Polski

Łódzcy Terytorialsi dostarczają testy na COVID-19 dla całej Polski Fot. WOT

W nocy z wtorku na środę (28 na 29 kwietnia) na wniosek Ministerstwa Zdrowia żołnierze z 91. Batalionu Lekkiej Piechoty w Zgierzu 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przewieźli transport testów, które trafią do placówek i podmiotów medycznych w całym kraju.

Było to kolejne zadanie, które łódzcy Terytorialsi wykonywali na rzecz Ministerstwa Zdrowia.

W akcji zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy 91. Batalionu Lekkiej Piechoty oraz podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej wspierający w dobie pandemii 9. Łódzką Brygadę OT.

- Wczoraj w godzinach nocnych, na Lotnisku Cargo Warszawa-Okęcie, 24 palety z testami zostały załadowane na dwie wojskowe ciężarówki i busa – opowiada dowódca 91. Batalionu Lekkiej Piechoty ppłk Marcin Markiewicz.

– Następnie przewieźliśmy je do Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno–Przeciwepidemicznych w Porębie k. Zduńskiej Woli – dodaje.

- Każdego tygodnia łódzcy Terytorialsi przewożą materiały medyczne różnego rodzaju z Agencji Rezerw Materiałowych i przekazują je do placówek medycznych oraz w inne wskazane miejsca – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk Oficer Prasowy 9. ŁBOT.

- Tego rodzaju transporty, jak ten z testami na pewno będą się jeszcze odbywały a my jesteśmy w pełnej gotowości aby takie zadania realizować -  zauważa.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko wot wojska obrony terytorialnej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE