Lodowisko na ul. św. Rozalii otwarte

W czwartek 29 listopada o godzinie 12. odbyło się otwarcie lodowiska na terenie parkingu należącego do sklepu Mrówka przy ul. Św. Rozalii 6 w Radomsku. Na otwarciu obecny był radomszczanin Mariusz Czerkawski.

W czwartek 29 listopada o godzinie 12. odbyło się otwarcie lodowiska na terenie parkingu należącego do sklepu Mrówka przy ul. Św. Rozalii 6 w Radomsku. Na otwarciu obecny był radomszczanin Mariusz Czerkawski.

Impreza rozpoczęła się od krótkiej przemowy Pani Prezydent miasta Radomska - Anny Milczanowskiej, która w kilku słowach zaprosiła mieszkańców do korzystania z bezpłatnego lodowiska, które powstało dzięki wsparciu finansowemu z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz partnerstwu lokalnemu z PBU „WIKTOR” sp.j. Piotr Machalewski Witold Świtkowski.

Następnie głos zabrał Mariusz Czerkawski - były polski hokeista, wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik Zimowej Olimpiady w Albertville w 1992 roku, który urodził się w Radomsku i z chęcią wrócił do swoich rodzinnych stron. Chwalił on inicjatywę stworzenia lodowiska w Radomsku, jednak sam nie spróbował naszego lodu w łyżwach, gdyż obawiał się, że nie robiłby tego wystarczająco dobrze.

Zachęcał on jednak młodych, by ruszali się, wychodzili do świata i odkrywali własne pasje. Sam opowiedział kilka słów na temat swojej drogi życiowej, jak pochodząc z niewielkiego miasta stał się jednym z najbardziej znanych hokeistów w Polsce.

Uczniowie zgromadzeni wokół lodowiska uważnie słuchali przemowy, a po jej zakończeniu włożyli łyżwy i weszli na lodowisko, by pojeździć. Mariusz Czerkawski obserwował poczynania młodych łyżwiarzy, udzielał im cennych rad, jak powinni zachowywać się na lodzie, a następnie przeprowadził konkurs. Polegał on na strzelaniu krążkiem do pustej bramki. Zwyciężcy zostali nagrodzeni książką "Życie na lodzie", której autorami są Mariusz Czerkawski i Wojciech Zawioła.


Po zejściu z lodowiska gość specjalny zaprosił zgromadzonych do namiotu, gdzie rozdawał zdjęcia z autografami. Chętnych było mnóstwo, gdyż jak widać nasz hokeista cieszy się w Radomsku sporą popularnością.


Lodowisko działa nieodpłatnie, 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00 do 18.30. Na miejscu istnieje również możliwość bezpłatnego wypożyczenia łyżew.

Więcej o:
lodowisko czerkawski radomsko bezpłatne
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE