LKS VIS Gidle ma 100 lat

LKS VIS Gidle ma 100 lat Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Jubileusz 100-lecia istnienia świętuje Ludowy Klub Sportowy VIS Gidle. Stał się on okazją do świętowania, ale również momentem refleksji nad bogatą historią klubu.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w bazylice NMP w Gidlach, następnie już na boisku LKS VIS Gidle odbyła się oficjalna część obchodów, w której wzięli udział zarówno obecni członkowie klubu, jak i liczni zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz dawni zawodnicy i działacze sportowi, którzy przyczynili się do rozwoju klubu. Byli wśród nich dwaj najstarsi członkowie VIS Gidle: Jerzy Marczak i Marian Góral oraz znany piłkarz Sławomir Majak.

Władze powiatu radomszczańskiego reprezentowała przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Gajzler oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Arkadiusz Ciach.

- Przez sto lat LKS VIS Gidle stał się nie tylko symbolem sportu, ale także integralną częścią naszej lokalnej społeczności. Dzięki pasji, zaangażowaniu i ciężkiej pracy wielu pokoleń zawodników, trenerów, działaczy i kibiców, klub nieustannie się rozwijał, zdobywając liczne sukcesy i budując swoją renomę – mówiła Ewa Gajzler, składając na ręce prezesa LKS VIS Gidle Michała Woldana oraz wiceprezesa Daniela Firka życzenia kolejnych lat pełnych wspaniałych chwil, triumfów i niegasnącej pasji do sportu.

W uroczystości uczestniczyli także m.in. wicewojewoda łódzki i prezes Zarządu Wojewódzkiego LZS w Łodzi Marek Mazur, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Magdalena Spólnicka, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Artur Ostrowski, przedstawiciel Zarządu ŁZPN Stanisław Sipa, który wręczył Klubowi Srebrną Odznakę Honorową PZPN.

W przemówieniach podkreślano znaczenie VIS Gidle dla społeczności lokalnej oraz rolę, jaką klub odegrał w promowaniu sportu i zdrowego stylu życia. Najbardziej zasłużonych zawodników, działaczy, sympatyków i sponsorów uhonorowano okolicznościowymi medalami i odznakami.

Po części oficjalnej przyszedł czas na atrakcje sportowe, które przyciągnęły zarówno młodszych, jak i starszych sympatyków klubu. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się mecz oldbojów oraz mecz seniorów VIS-u przeciwko drużynie Sławomira Majaka.

Atrakcją jubileuszu były występy artystyczne przygotowane przez GOK w Gidlach, koncert zespołu Rodeo oraz dyskoteka pod gwiazdami.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
powiat radomszczański gidle vis gidle jubileusz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE