Listy kandydatów PiS w wyborach samorządowych gotowe

Wybory samorządowe 2024 za niewiele ponad miesiąc. Do tej pory radomszczański PiS dość oszczędnie dzielił się informacjami m.in. o kandydatach do Rady Miejskiej w Radomsku i Rady Powiatu Radomszczańskiego. Kandydatów tej partii zaprezentowano dopiero w niedzielę 2 marca w sali tanecznej domu kultury w Radomsku.

Otwierając spotkanie poseł Anna Milczanowska podkreśliła, że warto dbać o wolną Polskę samorządową. Zaznaczyła, że trzeba dbać także o rozwój naszej ojczyzny. Mając na myśli wymieniła tutaj budowę CPK, budowę elektrowni atomowej, przebudowę portu przeładunkowego w Świnoujściu.

- Nasza drużyna proponuje dalszy rozwój miasta. Dalszą współpracę z samorządowcami, podążanie za realizacją potrzeb mieszkańców. W ciągu kilku lat do Radomska przypłynęło 250 mln zł środków zewnętrznych. Inwestycje, które zostały zrealizowane, i te które będą realizowane wydatnie wpłyną na jakość życia mieszkańców - mówił naszemu portalowi Bartłomiej Biskup, miejski radny PiS.

Bartłomiej Biskup dopytywany o to kogo PiS poprze w wyborach na prezydenta Radomska stwierdził, że w ciągu kilku dni taka informacja zostanie przekazana do mediów.  

- Będziemy kontynuować politykę rozpoczętą w sejmiku i wspierać wszystkie gminy. Mam nadzieję, że tak jak do tej pory będziemy docierać do wszystkich powiatów, nie tylko tych, które są wokół Łodzi, ale też takich jak chociażby radomszczański, które są na obrzeżach - dodała Aneta Niedźwiecka, obecna wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego.

W dalszej części konwencji prowadząca Katarzyna Bracka zaprezentowała kandydatów na radnych wszystkich szczebli oraz wójtów. Z list PiS zdecydowało się kandydować około 100 osób.

Do Sejmiku Województwa Łódzkiego z PiS z okręgu IV (powiaty: radomszczański, bełchatowski, łódzki wschodni, piotrkowski i miasto Piotków Tryb.): Aneta Niedźwiecka i Konrad Zyberyng. Listę otwiera Beata Dróżdż.

Kandydaci do Rady Powiatu Radomszczańskiego (okręg I, miasto Radomsko)
1. Arkadiusz Gaik
2. Małgorzata Lewandowska
3. Edyta Sapis
4. Szymon Zyberyng
5. Agnieszka Żołdak
6. Grzegorza Raksa
7. Elżbieta Kurowska-Gierasimiuk
8. Wiesław Kamiński
9. Jacenty Olszewski
10. Sławomir Przybyłowicz
11. Stanisław Witaszczyk

Kandydaci PiS do Rady Miejskiej, okręg I
1. Bartłomiej Biskup
2. Karol Olczyk
3. Anna Grabas
4. Piotr Paplicki
5. Agnieszka Mielczarek
6. Małgorzata Kuśmierek
7. Elżbieta Zakrzewska

Kandydaci PiS do Rady Miejskiej, okręg II
1. Tadeusz Kubak
2. Andrzej Kucharski
3. Izabela Raksa
4. Magdalena Kosendek
5. Bogdan Węgrzyński
6. Zbigniew Surmacki
7. Anna Wróbel
8. Hubert Kozłowski

Kandydaci PiS do Rady Miejskiej, okręg III
1. Daniel Serwa
2. Piotr Lewandowski
3. Adam Skalik
4. Katarzyna Tadeusiak
5. Dorota Kasznicka
6. Renata Kowalska
7. Zbigniew Knaś

Kandydaci PiS do Rady Miejskiej, okręg IV
1. Maja Garbiec
2. Sylwia Patora
3. Eugeniusz Dryja
4. Andrzej Broszkiewicz
5. Wiktoria Skalik
6. Andrzej Gzik
7. Mikołaj Ciach

Z list PiS: Bogumiła Dyktyńska - kandydatka na wójta gm. Wielgomłyny (ubiega się o reelekcję), Ewa Łyczko - kandydatka na wójta gm. Lgota Wielka, Tomasz Kaczmarek - kandydat na wójta gm. Ładzice.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wybory 2024 wspólny samorząd wybory
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE