Listwy w technologii PolyForce - pokój dziecka

Listwy w technologii PolyForce - pokój dziecka

Każdy rodzic uświadamia sobie, że zaprojektowanie przestrzeni dla malucha to wielkie przedsięwzięcie. To wielofunkcyjne pomieszczenie, które często pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Dlatego stawiając na różnorodne elementy aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich dobrą jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto zastanowić się, z jakiego powodu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Głównym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, przed codziennymi czynnikami w postaci kurzu, piachu czy wilgocią. Listwy przypodłogowe dobrze maskują szczelinę dylatacyjną, która powstaje w trakcie montażu podłogi. W takim wypadku właściwa jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są dobrze impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli nieczystości oraz wilgoć przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie oraz nieatrakcyjne zgrubienie podłogi. Wówczas rozwiązaniem problemu będzie kosztowna wymiana powierzchni.

Listwy posiadają duże znaczenie w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą spełniały podstawową ochronę przed uderzeniami. Listwy podłogowe zapewniają doskonałe wykończenie podłogi oraz prawidłowo zabezpieczają ścianę przed usterkami.

Drugim, istotnym elementem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na skuteczne ukrycie, przewodów oraz elektroniki. Ukryte za listwą kable nie wzbudzą ciekawości maluchów, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy wytworzone są z przeróżnych materiałów, o finezyjnych kształtach i niesamowitych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym czynnikiem jest tu sprawność w myciu listew. Jak wiemy, nawet najlepszym zdarza się wypadek, o który w pokoju dziecięcym bardzo łatwo. Dlatego też dla rodziców, którzy cenią sobie czystość, sztukateria o prostym przekroju, bez zbędnych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom charakteryzuje się wspaniałą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu dają gwarancję perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długiej styczności z wodą, co w konsekwencji zalania nie spowoduje puchnięcia oraz zdeformowania.

Sprawdzając listwy przypodłogowe, powinniśmy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na zdarzające się uderzenia podczas zabawy, ale także być wytrwała na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — kiepska, ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Biorąc pod uwagę aspekt wizualny, oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli ukryliśmy za listwą przewody, powinniśmy zakupić produkty o dobrej jakości, odporne na uszkodzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — odporny materiał PolyForce z dodatkiem innowacyjnej technologii ScratchShield®, która maksymalnie utwardza powierzchnię, co daje efekt wyjątkowo odpornej sztukaterii podłogowej. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju dziecka, liczymy na to, aby była użyteczna, ale zarazem ładna i pasowała do wnętrza — nie tylko na chwilę, ale również przez kolejne lata. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Należy wybrać listwę zgodnie z wysokością oraz wielością pokoju. Większy pokój zachowa równowagę jeśli dobierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia zalecamy listwy w przedziale 10 - 6 cm, a dla niewielkiego metrażu nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Trzymając się tej zasady zachowamy harmonie w pomieszczeniu ,a także wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Umieszczając listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, liczymy na to, że będą nam doskonale służyć przez wiele lat. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można zmieniać pod względem malowania, dopasowując ich wygląd do zmieniającego się wnętrza. Jeśli chcesz posiadać taki sam kolor listew jak pokryte ściany, bez obaw możesz użyć tej samej farby. Należy jednak pamiętać o zakupie farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który usprawnia malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, można także postawić na ponadczasowy klasyk, który będzie spełniał się w każdym stylu, niezależnie od ulegającej zmianie aranżacji pomieszczenia. Biała listwa przypodłogowa to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale wpasuje się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również całym mieszkaniu do perfekcyjnego wykończenia podłogi. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, nadającą wyjątkowy śnieżnobiały kolor. Listwy są właściwie zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To wybór na lata, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

https://mardomdecor.com/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE