Linia „0” pojedzie obok nowego basenu w Radomsku?

Linia „0” pojedzie obok nowego basenu w Radomsku?

Radomszczanie, którzy chcą, by po oddaniu do użytku nowego basenu, stary obiekt pozostał, podkreślają, że korzystanie z nowego basenu – szczególnie przez uczniów, będzie utrudnione ze względu na jego lokalizację. Władze Radomska twierdzą, że nie będzie to stanowić problemu. Zamierzają uruchomić dodatkowe połączenia autobusów, które będą kursować na ul. Św. Jadwigi Królowej.

W podpisanej przez ponad 200 osób petycji w obronie „starego” basenu, czytamy m.in., że stary basen przy ul. Leszka Czarnego powinien pozostać, ponieważ nowy obiekt jest oddalony od większości szkół, przez co korzystanie z niego przez uczniów będzie utrudnione. Władze Radomska twierdzą, że lokalizacja obiektu nie będzie stanowić problemu.

- Już teraz zastanawiamy się nad tym, by zmienić zasady kursowania miejskich autobusów. Myślimy, by linię numer „0”, która obsługuje całe miasto skierować tak, by przejeżdżała również obok nowego basenu, aby dostęp do tego basenu był z całego miasta – wyjaśnia prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Czytaj też: Prezydent Radomska: pozostawienie „starego” basenu byłoby nieopłacalne

Prezydent zapewnia, że korzystanie z nowego basenu przez uczniów w ramach lekcji wychowania fizycznego, będzie bezpłatne.

Więcej o:
radomsko nowy basen nowy basen radomsko autobusy linia 0
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE