Liga Szóstek z Perspektywami

Liga Szóstek z Perspektywami Fot. Stowarzyszenie Perspektywy

W niedzielę, 7 listopada 2021 r. w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku rozegrano turniej „Liga Szóstek z Perspektywami”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Perspektywy. Najlepszą drużyną okazała się Victoria Strzałków.

Turniej honorowym patronatem objął wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, a gościem specjalnym imprezy był wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc.

- Do tej pory pojedyncze grupki ludzi organizowały się samodzielnie bez większego planu, spontanicznie i nieregularnie. Warto by było uporządkować te działania co zachęci ludzi do systematycznej gry w piłkę. Liga Szóstek będzie zorganizowana dla grup osób, które utworzą drużyny w celu poprawy kondycji fizycznej i podtrzymania więzi społecznych. Będzie pięć sześcioosobowych drużyn złożonych z ludzi, którzy są pracownikami, ojcami rodzin, przedsiębiorcami, którzy potrzebują wysiłku fizycznego dla odreagowania stresu po codziennych obowiązkach – mówił Artur Waloszczyk, Prezes Stowarzyszenia Perspektywy.

Turniej został zorganizowany w ramach Programu Mikrogranty w Łódzkiem 2021-2023, realizowanego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, a finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Więcej o:
radomsko liga szóstek turniej stowarzyszenie perspektywy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE