Liga 6 z Perspektywami

Liga 6 z Perspektywami Fot. Stowarzyszenie Perspektywy

W niedzielę, 22 maja 2022 r. odbył się finał organizowanej przez Stowarzyszenie Perspektywy „Ligi 6 z Perspektywami”. Była to już kolejna edycja cotygodniowych treningów i turnieju finałowego przeprowadzona przez stowarzyszenie.

- Inicjatywa ta ma na celu wyciągnięcie z przez telewizora czy komputera mieszkańców powiatu i zaproponowanie im zdrowszego trybu życia poprzez grę w piłkę nożną - mówił Tomasz Idziak ze Stowarzyszenia Perspektywy.

Treningi są całkowicie darmowe.

- Uczestnicy finału nie ponoszą żadnej opłaty wpisowej. To jest bardzo elastyczna i nie zobowiązująca forma uprawiania sportu. W dużej mierze wspierają nas lokalne firmy. Turniej został wsparty przez firmę Jysk Radomsko oraz browar z ziemi piotrkowskiej Trybunał - powiedział Artur Waloszczyk, prezes Stowarzyszenia Perspektywy.

Pierwsze miejsce i puchar zdobyła Victoria Strzałków. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Magic Stobiecko Szlacheckie, natomiast trzecie miejsce wywalczył Futsal Radomsko.

- Zawsze wspieramy akcje, które aktywizują lokalną społeczność, a przede wszystkim bardzo pozytywnie działają na kondycje fizyczną uczestników. Mam nadzieję że będą kolejne edycje tego wydarzenia, które będę wspierał i zachęcał do udziału w nich - stwierdził uczestniczący w turnieju Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Więcej o:
radomsko perspektywy radomsko stowarzyszenie perspektywy piłka nożna turniej liga 6 z perspektywami
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE