Liczymy na pomoc księży

Liczymy na pomoc księży

Prezydent Radomska Jarosław Ferenc, powołał Zespół ds. Rewitalizacji w związku z realizacją projektu „Konsultacje i pilotaż modelowych rozwiązań na rzecz odpowiedzialnej urbanizacji w Polsce oraz opracowania i wdrażania Gminnego Programu Rewitalizacji”. Zespół jest powołany w celu utworzenia płaszczyzny współpracy przy opracowaniu, wdrażaniu, monitorowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Radomska 2030+.

- Do zadań zespołu należy przygotowanie diagnoz służących wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Radomsku. Zachęcenie do szerokiej dyskusji o problemach dotyczących obszaru rewitalizacji, definiowanie celów i kierunków działań procesu rewitalizacji, oraz co ważne opracowanie koncepcji projektów rewitalizacyjnych – informuje Mariola Wypych, przewodnicząca Zespołu ds. Rewitalizacji.

13 kwietnia, ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Radomsku.

- To będą trudne konsultacje, wymagające dużego zaangażowania od radnych  którzy mamy nadzieję włączą się w projekt i zachęca radomszczan do udziału w konsultacjach. Chcemy również skorzystać i poprosić o pomoc księży – tłumaczy Mariola Wypych, gość portalu Radomsko24.pl, w  programie „Staszczyk niezależnie”.

Emisja rozmowy w środę 21 kwietnia o godzinie 19.45. Zapraszamy.

Więcej o:
rewitalizacja rewitalizacja radomsko zespół rewitalizacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE