Liczenie strat po wichurze

Liczenie strat po wichurze Fot. Starostwo Powiatowe

Wciąż trwają prace przy usuwaniu szkód, a zwłaszcza przy naprawie linii energetycznych zniszczonych przez huraganowy wiatr, który w minionym tygodniu (noc z czwartku na piątek) dokonał zniszczeń także na terenie Powiatu Radomszczańskiego. Niestety, w poniedziałek jeszcze wiele domów w kilku gminach naszego powiatu pozbawionych było prądu.

Przez cały weekend, a także w poniedziałek ekipy specjalistów z radomszczańskiego posterunku energetycznego, wspomaganych przez energetyków z Warszawy, pracowały przy naprawie zerwanych linii energetycznych. Do niedzielnego wieczoru usunięto uszkodzenia linii średniego napięcia. W poniedziałek energetycy zajmowali się naprawami linii tzw. niskiego napięcia, uszkodzonych instalacji oraz przyłączy energetycznych doprowadzających prąd do poszczególnych domów i gospodarstw.

Ostateczny bilans strat spowodowanych przez atak orkanu Ksawery znany będzie za kilka dni, w gminach Powiatu Radomszczańskiego, trwa liczenie szkód. Najbardziej ucierpiały miejscowości położone na zachód i północ od Radomska, na terenie gmin: Lgota Wlk., Dobryszyce, Gomunice, Kamieńsk, Ładzice.

info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
wiatr burza opady pogoda nawałnica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE