Licealiści z I LO w Radomsku podsumowali projekt „Breaking Mind”

Licealiści z I LO w Radomsku podsumowali projekt „Breaking Mind” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W piątek, 24 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku miało miejsce uroczyste podsumowanie uczniowskiego projektu społecznego Breaking Mind, adresowanego do młodzieży.

W ramach projektu Breaking Mind, realizowanego w ramach  Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, uczniowie zorganizowali kampanię mającą na celu edukację młodzieży w zakresie zdrowia psychicznego. Na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji rówieśników grupa uczniów doszła do wniosku, że w popandemicznym, zagrożonym wojną świecie, jednym z ważniejszych problemów wartych poznania jest kondycja psychiczna młodzieży.

Podczas Tygodnia Zdrowia Psychicznego licealiści wzięli udział w grze edukacyjnej oraz warsztatach z zakresu psychologii, profilaktyki i medycyny. Zwieńczeniem działań był panel dyskusyjny z udziałem specjalistów z różnych dziedzin życia.

Jednym z elementów kampanii społecznej skierowanej do młodzieży był konkurs ph. „Pełną mocą walczymy z przemocą”. Wzięli w nim uczniowie radomszczańskich szkół ponadpodstawowych. Podczas uroczystości nagrody zwycięzcom wręczał Członek Zarządu Fabian Zagórowicz.

- Jestem pod wrażeniem inicjatywy i możliwości w realizacji tego projektu. Trzeba pamiętać, że problemy związane z izolacją, z ograniczeniem funkcjonowania, to wyzwania, które stoją szczególnie przed ludźmi młodymi, mającymi szerokie ambicje. Nie zawsze są one zgodne z możliwościami, niemniej każdy chce osiągnąć sukces. Sukces za wszelką cenę. Dlatego w dzisiejszych czasach niezwykle ważna staje się dbałość o zdrowie psychiczne. Dziękuję, że podjęliście ten temat, który dotyczy jednej z większych bolączek współczesności – mówił do zebranej młodzieży Fabian Zagórowicz.

Patronat nad projektem objął portal Radomsko24.pl

Więcej o projekcie w piątkowym (24 lutego 2023 r.) serwisie informacyjnym FLESZ Radomsko24

Więcej o:
radomsko i lo radomsko projekt breaking mind podsumowanie projektu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE