„Lewy” alkohol trafia do szpitali. Do szpitala w Radomsku również

„Lewy” alkohol trafia do szpitali. Do szpitala w Radomsku również Fot. KAS w Łodzi

Krajowa Administracja Skarbowa w Łodzi przekaże szpitalom na terenie województwa łódzkiego ponad 8 tys. litrów spirytusu, pochodzącego z nielegalnych źródeł. Trafił on już m.in. do Szpitala Powiatowego w Radomsku. Alkohol będzie wykorzystany jako środek do dezynfekcji rąk.

Jako pierwszy wsparcie uzyskał Szpital MSWiA w Łodzi, gdzie trafiło 400 litrów spirytusu. W poniedziałek 30 marca, 3 tysiące litrów otrzymał Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Kolejne placówki to Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie oraz Szpital Powiatowy w Radomsku, gdzie 31 marca KAS przekazała odpowiednio 100 i 500 litrów spirytusu.

W najbliższych dniach spirytus trafi do kolejnych placówek, które złożyły zapotrzebowanie.

Jak informuje łódzka KAS, alkohol pochodzi z nielegalnego obrotu, wobec którego zapadło orzeczenie o przepadku na rzecz Skarbu Państwa.

- W normalnej procedurze sprzedalibyśmy go do przerobu do składu podatkowego. Teraz będzie wykorzystywany do produkcji środków odkażających w walce z koronawirusem – czytamy w komunikacie Krajowej Administracji Skarbowej.

Więcej o:
koronawirus alkohol szpitale krajowa administracja skarbowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE