Lepiej nie popełniaj tych błędów, jeśli nie chcesz w domu bałaganu

Lepiej nie popełniaj tych błędów, jeśli nie chcesz w domu bałaganu

Chcesz, żeby twój dom był przytulny, wygodny i zachęcający, ale łatwo jest przesadzić z dekorowaniem i skończyć z niechlujną, zagraconą przestrzenią. Oto kilka błędów dekoratorskich, których należy unikać, by uzyskać efektowny wygląd.

Na co dzień ciężko pracujesz nad utrzymaniem czystości w domu, więc ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest to, by twoje dekoracje przyczyniły się do powstania niechlujnie wyglądającego pokoju. Czasami proste błędy, mogą sprawić, że wystrój będzie wyglądał na nieuporządkowany lub wręcz chaotyczny. Zwykła wymiana akcesoriów lub zmiana układu mebli może pomóc w zaprowadzeniu porządku w pomieszczeniu.

Zbyt dużo otwartych półek

Otwarte półki to świetne miejsce do przechowywania książek, eksponowania przedmiotów kolekcjonerskich lub dzieł sztuki, ale ten rodzaj przechowywania sprawdza się najlepiej, gdy nie jest przepełniony. Dekorując regał lub wbudowane półki, nie wypełniaj każdego centymetra przestrzeni książkami i akcesoriami. Aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd, zmniejsz układ tak, aby zostawić trochę wolnej przestrzeni między przedmiotami. Powinieneś również unikać używania otwartych półek do przechowywania elektroniki i kabli, gier, filmów i zabawek. Te przedmioty najlepiej schować w szafkach, pudełkach.

Zbyt wiele kolorów

Dekorowanie za pomocą zbyt wielu kolorów z pewnością sprawi, że dom będzie wyglądał na zagracony. Użyj jednego lub dwóch odcieni w połączeniu z neutralnymi kolorami, aby nadać domowi spójny, zrelaksowany wygląd. Neutralny dywan, zasłony okienne i meble pozwalają pomieszczeniu oddychać, sprawiając, że wydaje się bardziej przestronne i otwarte.

Przysuwanie mebli do ścian

Ustawienie wszystkich mebli przy ścianach może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądała na zagraconą. Postaw na mniejsze elementy i odsuń meble od ścian w stronę centrum pokoju. Grupa czterech krzeseł wokół stolika kawowego tworzy idealne miejsce do rozmowy. Podłóż pod meble dywanik, który zwiąże aranżację w całość.

Zbyt wiele dekoracji na stołach

Zamiast tego ogranicz liczbę akcesoriów, a następnie udekoruj stół jedną lub dwiema grupami przedmiotów. Najpierw ogranicz to, co już masz na blacie. Wyeksponuj tylko to, co lubisz i co jest funkcjonalne (na przykład małe naczynie do przechowywania kluczyków samochodowych i okularów przeciwsłonecznych), a resztę usuń. Zgrupuj wiele małych przedmiotów w słoiku lub misce albo umieść je na tacy. Więcej w serwisie meridiasprzedam.plom.pl

Losowe wieszanie obrazów

Obrazy i dzieła sztuki powieszone w przypadkowy sposób na ścianie tworzą chaotyczny wygląd, który może przytłoczyć. Pogrupuj obrazy w formie galerii, aby pokój wydawał się bardziej zorganizowany i zrównoważony. Zanim wywiercisz dziury, ułóż obrazki na podłodze i sprawdź czy Twój pomysł się sprawdzi.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE