Leon Kuc: Jadąc nad wodę zabierzmy ze sobą rozum

Leon Kuc: Jadąc nad wodę zabierzmy ze sobą rozum Fot. M. Kołaczkowski

Rośnie tragiczny bilans utonięć w Polsce. Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że od początku kwietnia 2022 roku, życie w wodzie straciło 115 osób.

Dlaczego tak lekceważymy uwagi ratowników wodnych?

- Gdy wyjeżdżamy na urlop, niektórym osobom puszczają wszystkie hamulce. Czujemy się wolni zwłaszcza na plaży nad wodą i jak ktoś (ratownik) może nam zwracać uwagę, gdy chcemy wreszcie odpocząć - dzieli się swoimi spostrzeżeniami Leon Kuc, ratownik wodny, gość portalu Radomsko24.pl.

Statystyki biją na alarm!

Polska od wielu lat jest w czołówce Europy pod względem utonięć .W 2018 roku Polska zajęła 1. miejsce w Europie pod względem utonięć W 2021 roku odnotowano w Polsce 422 przypadki utonięć.

- Często tak wygląda jakbyśmy zapomnieli zabrać na wypoczynek nad wodę rozum - dodaje Leon Kuc.

- Swoje umiejętności pływackie można sprawdzić na nowym basenie w Radomsku pod okiem ratownika. Gdy płynąc długość basenu często łapiemy się lin, to jest już sygnał, że mamy braki na przykład kondycyjne w wodzie. Wtedy można poprosić ratownika o kilka rad i pomoc - zachęca Leon Kuc.

Cała rozmowa z ratownikiem wodnym Leonem Kucem na portalu Radomsko24.pl, w środę 29 czerwca o godzinie 19.45. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk leon kuc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE