Lekcja przyrody z radomszczańskim Nadleśnictwem

Lekcja przyrody z radomszczańskim Nadleśnictwem Fot. Kinga Kipigroch

W środę, 31 maja dzieci z „zerówki” w PSP nr 8 spotkały się z wyjątkowym gościem. Izabela Randak z Nadleśnictwa Radomsko opowiedziała o pracy leśnika.

Spotkanie zorganizowano w celu przybliżenia dzieciom pracy leśnika oraz edukacji na temat ochrony przyrody i znaczenia lasu. Pani leśnik opowiedziała o różnych aspektach swojej pracy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się leśnik, jak dba o lasy, zwierzęta i rośliny, oraz jakie są zagrożenia dla przyrody.

Pani leśnik podkreśliła, jak ważne jest bycie przyjacielem lasu. Zachęcała dzieci do szanowania przyrody, nie wyrządzania szkód w lesie i segregacji śmieci. Wskazywała na konieczność dbania o czystość wokół siebie oraz na potrzebę odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych.

- Spotkanie z panią leśnik dostarczyło dzieciom nie tylko nowej wiedzy, ale również pobudziło ich wyobraźnię i zainteresowanie naturą. Uczyło ich, jak dbać o otaczający nas świat. Takie działania są niezwykle istotne, ponieważ to właśnie od najmłodszych lat możemy budować świadomość ekologiczną i promować postawy proekologiczne. Cieszymy się, że możemy wspólnie działać na rzecz ochrony naszej przyrody – mówiła Kinga Kipigroch, wychowawczyni klasy „O”.

Więcej o:
Lekcja przyrody z radomszczańskim Nadleśnictwem
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE