Lawina sukcesów redakcji „Elektrowstrząsu” z ZSE-E

Lawina sukcesów redakcji „Elektrowstrząsu” z ZSE-E Fot. ZSE-E w Radomsku

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie im. W. Słodkowskiego na najlepszą realizację dziennikarską w kategorii gazetka szkolna zdobyła redakcja „Elektrowstrząsu”. Z kolei Wiktoria Całus indywidualnie zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Potęga Prasy”.

Mocne zakończenie roku świętuje redakcja szkolnej gazety działającej w radomszczańskim Elektryku. Mało kto spodziewał się tak spektakularnych sukcesów w końcówce tego roku szkolnego. Wiktoria Całus zajmując  I miejsce w konkursie „Potęga Prasy” otrzymała 50% dofinansowania do obozu dziennikarskiego w Rewalu, a redakcja zdobyła wyróżnienie. - To ogromny zaszczyt widzieć swoje nazwisko na I miejscu. Bardzo cieszę się, że już trzeci raz  pojadę na dwa tygodnie na obóz do Rewala, który bardzo rozwija moje dziennikarskie skrzydła -  z radością opowiada Wiktoria.

Prawdziwym zaskoczeniem dla redakcji okazało się zwycięstwo w konkursie organizowanym przez  Akademię Humanistyczno - Ekonomiczną i Urząd Miasta w Łodzi. Jak podkreślili dziennikarze w tej kategorii nie mieli żadnych wątpliwości.

- Największe zaskoczenie Kapituły. Szkoła teoretycznie branżowa, i to bynajmniej nie humanistyczna, a w niej – szkolna gazeta na bardzo wysokim poziomie. „Elektrowstrząs” - świetny tytuł nawiązujący do profilu szkoły – ma profesjonalny, przejrzysty layout, przemyślaną zawartość – od obłędnej ilości informacji z bieżącego życia szkoły, przez reportaże, relacje, twórczość uczniów, wywiady i niezbędne życiowo poradniki (np. gdzie w Radomsku dają najlepszego kebaba?) - wysoki poziom językowy, humor i nerw. Jesteśmy (elektro)wstrząśnięci! – czytamy w uzasadnieniu werdyktu Kapituły Konkursu.

To jeszcze nie koniec sukcesów, bo indywidualnie w tym samym konkursie II miejsce przypadło Małgorzacie Jóźwiak w kategorii materiał prasowy.

Galę finałową konkursu zakończyły warsztaty prasowe, telewizyjne, fotograficzne prowadzone przez znanych dziennikarzy i fotoreporterów łódzkich, w których udział wzięli, oprócz Elektryka,  także  uczniowie z PSP nr 9 w Radomsku.

Więcej o:
zse-e elektryk elektryk radomsko elektrowstrząs
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE