Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Radomska

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Radomska

17 maja, w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego troje uczniów radomszczańskich szkół podstawowych odebrało zaświadczenia potwierdzające uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Zaświadczenia i nagrody książkowe odebrali z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty i wicewojewody łódzkiego.

Tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki uzyskał Kacper Smolarek uczeń kl. 8, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku uzyskując 93 pkt na 100 pkt możliwych i tym samym zdobył 5. miejsce w województwie łódzkim.

Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego została Olga Zatoń uczennica  kl. 8, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Radomsku i uzyskała 64 punkty.

Wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii z wynikiem 93 pkt na 100 pkt znalazł się Dawid Bartosik uczeń klasy 8, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Romualda Traugutta w Radomsku plasując się na 5. miejscu w województwie.

To jedyni laureaci powiatu radomszczańskiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych mający pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Ponadto laureaci konkursu z języka polskiego i matematyki są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu.

Uczniów do konkursów przygotowały nauczycielki z macierzystych szkół: Iwona Ociepa nauczyciel matematyki, Ewa Liwińska nauczyciel języka polskiego oraz Milena Zbroja nauczyciel chemii.

Więcej o:
konkurs laureaci konkurs radomsko psp szkoła podstawowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE