Laureaci konkursu wiedzy o KWP

Laureaci konkursu wiedzy o KWP

W piątek 5 kwietnia, w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku odbył się finał 14. Edycji „Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej i Konspiracyjnym Wojsku Polskim w Radomszczańskiem”.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 25 pytań o profilu regionalnym. Tematem przewodnim konkursu była postać gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca" oraz założonej przez niego organizacji zbrojnej Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Przewodniczącym Komisji był gość honorowy kpt. Michał Ciesielski,  prezes radomszczańskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który po zakończeniu testu chętnie udzielał odpowiedzi na zadawane przez młodzież pytania.

Wyniki:

I miejsce dla Sebastiana Nity  (Technikum Mechaniczno-Budowlane w Radomsku)
II miejsce dla Kariny Kowalczyk (Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku)
III miejsce dla Karola Frysia (Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku)

Wymieni uczniowie zostali nagrodzeni za miejsce I tabletem marki Huawei T3 10 , za miejsce II dyskiem przenośnym Toshiba 1 TB + myszą bezprzewodową Logitech , za miejsce III słuchawkami nausznymi JBL Tune 500. Niezależnie od tego wszyscy uczestnicy otrzymali wydawnictwa historyczne i drobne gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Radomska.

Więcej o:
konkurs kwp
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE