Laura Roszkowska z PSP nr 4 wygrała konkurs „Jadwiga-Król”

Laura Roszkowska z PSP nr 4 wygrała konkurs „Jadwiga-Król” Fot. PSP nr 4

W II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół podstawowych ph. „Jadwiga – Król” w przedziale wiekowym 11-15 lat, Laura Roszkowska z PSP nr 4 w Radomsku zajęła I miejsce.

Nagrody zostały wręczone 6 czerwca w Katedrze Wawelskiej w Krakowie podczas XVIII Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół świętej Jadwigi Królowej przez konsula generalnego Węgier dr Tibora Gerencséra, a odebrała je Laura osobiście w towarzystwie dyrektor szkoły Izabeli Iwanowicz i wychowawcy Agnieszki Szwedzik.

Wyprawa na Wawel pozwoliła uczestniczyć w wyjątkowych obchodach 650-lecia urodzin św. Jadwigi Królowej, które odbywają się w Krakowie

Rano w Katedrze Wawelskiej delegacja wzięła udział w nabożeństwie nowenny ku czci św. Jadwigi Królowej. To duchowe spotkanie zorganizowały siostry Jadwiżanki, które od lat pielęgnują kult św. Jadwigi, patronki Polski i Litwy. Następnie przy ołtarzu głównym katedry odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom w dwóch konkursach - wiedzy i plastycznym.

Po części oficjalnej wspólnie z uczestnikami XVIII Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Jadwiżańskich została odmówiona litania do św. Jadwigi i złożone kwiaty przy relikwiach Patronki. Dalsza część uroczystości odbyła się w ogrodzie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Krakowie, naprzeciwko Wawelu. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników było bezpłatne zwiedzanie Katedry Wawelskiej wraz z grobami królewskimi oraz Muzeum Katedralnego.

Święta Jadwiga Królowa to postać, która zasłynęła nie tylko jako władczyni, ale również jako osoba głęboko religijna i zaangażowana w sprawy społeczne. Jej działalność charytatywna i troska o edukację były fundamentem, na którym opierały się jej rządy. Dlatego też dzisiejsza uroczystość na Wawelu była nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do refleksji nad jej wartościami i ich znaczeniem we współczesnym świecie.

Organizatorami konkursu plastycznego „Królowa Jadwiga” byli parafia Archikatedralna p.w. Świętego Stanisława BM i Świętego Wacława M., Konsulat Generalny Węgier w Krakowie i Zarząd Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej.

Więcej o:
psp 4 konkurs psp nr 4 radomsko reymontówka na bugaju
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE