"Lato w teatrze" na półmetku. Czy młodzież zdąży do premiery?

Pierwszy tydzień warsztatów „Lato w teatrze Radomsko” za nami. Dzieci i młodzież ciężko pracowała w czterech sprofilowanych grupach by już 16 i 17 lipca zachwycić radomszczan widowiskiem... ››

Pierwszy tydzień warsztatów „Lato w teatrze Radomsko” za nami. Dzieci i młodzież ciężko pracowała w czterech sprofilowanych grupach by już 16 i 17 lipca zachwycić radomszczan widowiskiem muzycznym „My, uczniowie, czyli… problem chszonrzcza”. Co udało się już zrobić? Czy młodzież zdąży przygotować spektakl?

 

 

„Lato w teatrze” zostało zorganizowane w Radomsku już po raz drugi. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 4 lipca, a potrwa do 17 – zwieńczeniem pracy młodych ludzi będzie widowisko muzyczne „My, uczniowie, czyli… problem chszonrzcza”. Czy młodzi ludzie zdążą z przygotowaniem spektaklu? Sprawdziliśmy jak idą przygotowania.

 

 

Przez cały tydzień ciężko pracowała każda z grup. Młodzi aktorzy od poniedziałku uczą się tekstów piosenek, które opanowali już do perfekcji. Wiele godzin prób już zdążyło zaowocować. Wystarczy przekroczyć próg MDK-u by usłyszeć rozśpiewaną grupę aktorską, ale także piękne dźwięki dobiegające z prób grupy muzycznej. Grupa aktorska ćwiczy śpiew pod okiem pani profesor Teresy Stokowskiej – Gajdy. Podczas premiery usłyszymy wiele skocznych i radosnych piosenek, m.in. „Gdyby do szkoły chodziły anioły”. Grupa ta przez ubiegły tydzień ćwiczyła nie tylko wokal, ale także choreografię pod okiem Łukasza Bzury (reżyser) oraz Artura Żymełki (choreograf), którego od nowego tygodnia zastąpi pani Aneta Góral – Cieślikiewicz.

 

Ci, którzy wezmą udział w premierze widowiska mogą także spodziewać się genialnego akompaniamentu. Przez 6 dni warsztatów całymi dniami ćwiczyła grupa muzyczna pod okiem Pawła Zagaja, we współpracy z panią Stokowską – Gajdą. Dużym krokiem w kierunku premiery było połączenie muzyki z choreografią – pod koniec tygodnia odbyły się pierwsze próby grupy aktorskiej z muzyczną na sali widowiskowej Domu Kultury. Warsztaty te to coś fantastycznego. Świetna ekipa, dobra organizacja - jestem za! - mówi nam Michalina z grupy muzycznej. Dają nam one możliwość rozwijania swoich zainteresowań i spędzenia czasu w sposób kreatywny - dodaje.

 

Opary farby? Połacie folii malarskiej zakrywającej podłogę MDK-u? Tak! To musi być grupa scenograficzno – kostiumowa. Zdolni plastycy wraz z instruktorką Joanną Sroczyńską pracowali nad scenografią, która w zamyśle ma przypominać plac szkolny, boisko. Całość ma być utrzymana w niebieskiej tonacji z wyraźnymi elementami, np. czerwone okna. W sobotę odbył się montaż pierwszych elementów scenografii na scenie. Powstała także atrapa muru ‘przyozdobionego’ graffiti.

 

Ten tydzień do pracowitych może zaliczyć także grupa promocyjno – dziennikarska. Wraz z panią instruktor Anną Jadachowską przygotowała ona briefing dla mediów, projekt eventu, materiał radiowy promujący warsztaty, filmik reklamowy oraz harmonogram promocji widowiska. W poniedziałek na Miejskim Domu Kultury zawiśnie także baner przygotowany przez tę grupę wraz z odciśniętymi dłońmi uczestników tegorocznej edycji „Lata…”. Ponadto w sobotę w mieście pojawiły się pierwsze plakaty promujące spektakl, które przygotowała grupa promocyjno – dziennikarska wraz z grupą scenograficzno – kostiumową. Grupa Anny Jadachowskiej zajmuje się także administracją bloga oraz profilu na facebooku, które mają na celu promocję warsztatów. Więcej szczegółów dotyczących przygotowań i spektaklu ujawnionych zostanie na pewno na konferencji prasowej, która odbędzie się we wtorek.

 

Przyglądając się przygotowaniom można śmiało powiedzieć, że dzieci i młodzież ciężko pracują, przygotowania idą zgodnie z planem a premiera zapowiada się być sukcesem. Trzymamy kciuki!

 

Ponadto serdecznie zapraszamy do odwiedzania oficjalnego bloga „lwt radomsko”, który w tym roku prowadzony jest pod szyldem Radomsko24.pl – codziennie można znaleźć na nim nowe wpisy oraz fotografie z warsztatów:

 

latowteatrze.radomsko24pl


facebook.com/latowteatrze

Więcej o:
lwt mdk lato w teatrze spektakl premiera
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE