Lato w bibliotece w Radomsku

Lato w bibliotece w Radomsku Fot. UM Radomsko

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku prowadzone są zajęcia, organizowane w akcji „Lato w mieście”. Placówka przygotowała szereg atrakcji zarówno dla starszych, jak i najmłodszych czytelników.

W Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku odbyły się pierwsze warsztaty rękodzieła z cyklu „Zwierzątka z koralików”, które poprowadziła Iwona Dawidziak. Dzieci wykonały malutkie żółwiki z kolorowych koralików i druciku. Początkowo wykonanie zwierzątka wydawało się uczestnikom dosyć trudne w realizacji. Po chwili dzieci nabrały wprawy i zapału do pracy. Wykazały się niezwykłą precyzją i cierpliwością. Pod okiem instruktorki powstały wielobarwne żółwiki, które prezentujemy zdjęciach w galerii. Już niedługo kolejne warsztaty.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęto również cykl warsztatów wakacyjnych z kodowania, przy użyciu oprogramowania Scratch. Podczas pierwszego z trzech zaplanowanych zajęć uczestnicy mieli za zadanie stworzenie gry o nazwie „Żuczek”, w którą następnie grali rywalizując między sobą. Natomiast drugie spotkanie poświęcone było stworzeniu wirtualnego opowiadania, uczestnicy ponownie ćwiczyli swoją wyobraźnię i umiejętności, kreując nowe zabawy.

Więcej o:
radomsko biblioteka radomsko lato w mieście wakacje
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE