Latarka jako prezent bożonarodzeniowy dla każdego dziecka z Ukrainy

Latarka jako prezent bożonarodzeniowy dla każdego dziecka z Ukrainy

Fundacja Foto Pozytyw z Radomska przyłączyła się do akcji zbierania latarek dla dzieci z Ukrainy.

Akcję koordynuje Fundacja Uniters. Cel to 4,5 mln prezentów w postaci latarek.

- Wszystkie dzieci boją się ciemności, dlatego chcemy podarować każdemu dziecku w Ukrainie małą latarkę, którą zawsze będzie mieć przy sobie, jako symbol światła od świata. Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania, ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe, to rzeczywistość ukraińskich dzieci teraz – mówią w Fundacji Uniters.

​- Prosimy Radomsko, ludzi o dobrym sercu o zakup choćby jednej latarki wraz z zapasem baterii. Przyjedziemy i zabierzemy, aby całość przekazać do siedziby Fundacji Uniters – mówi z kolei Marcin Kwarta, szef Foto Pozytyw.

- Weźcie udział w swoistym świątecznym challengu i podarujcie dzieciom z Ukrainy światło. Prosimy o udział Policję Województwa Łódzkiego, Państwową Straż Pożarną Województwa Łódzkiego, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, lokalne NGO Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe powiatu radomszczańskiego, jednostki samorządowe, przedsiębiorcy – dodaje.

Chętni mogą przynieść latarki do biura Galerii Metarulgii przy ul. Reymonta 62 lub zgłaszać się poprzez stronę Foto Pozytywa na Facebooku. Akcja trwa do 3 stycznia.

Więcej o:
latarka dla ukrainy ukraina pomoc pomoc dla ukrainy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE