Lampy do oświetlenia obrazów i luster- które modele będą perfekcyjnym wyborem?

Lampy do oświetlenia obrazów i luster- które modele będą perfekcyjnym wyborem?

Wiele wnętrz obfituje w bardzo atrakcyjne przedmiotu ścienne, które niejednokrotnie stanowią ich główną dekorację. Najczęściej są to obrazy przedstawiające ulubione dzieła sztuki, bądź lustra, które optycznie powiększają każde pomieszczenie. By jednak mogły one prezentować się atrakcyjnie bez względu na porę dnia, czy nocy, warto wybrać właściwe oświetlenie. Które modele lamp będą najkorzystniejszym wyborem do oświetlenia obrazów i luster? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Modele lamp ledowych 

Z całą pewnością na pierwszym miejscu podczas wyboru modeli lamp do oświetlenia lustra, czy obrazu, znajdą się lamp ledowe. Do obrazków najczęściej wybierane są podłużne, drewniane kinkiety ścienne, które w swojej prostej, minimalistycznej konstrukcji, skrywają mocną, ledową żarówkę. Drewno stelaża to wiele gatunków. Zaczynając od jasnej sosny, kończąc na ciemnym, intensywnym drewnie dębowym.  Bardzo często, zwłaszcza do aranżacji urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym, czy loftowym, wybierane są do obrazów kinkiety ścienne na wysięgniku, których stelaż wykonany jest w odcieniach złota, mosiądzu, bądź srebra- chromu. 

Dla najbardziej klasycznych, antycznych wnętrz, w których zawisły na ściankach obrazy, przeznaczone zostały platynowe kinkiety ścienne, które na swoich stelażach posiadają ozdobne wyżłobienia. To tzw. galeryjki, które można napotkać w muzeach, na wystawach, czy w galeriach sztuki. 

Jeśli chcemy wskazać najbardziej popularne modele ledowe do oświetlenia lustra, z całą pewnością będą to lampy posiadające kuliste klosze, ułożone w pionie, na gładkich płytkach stelażowych w kolorze srebra czy matowej czerni. Podobnie jak w przypadku obrazów, do luster również wybierane są kinkiety ścienne na specjalnym wysięgniku, a królująca tu kolorystyka to biel, oraz ponadczasowe modele chromowane, które rewelacyjnie korespondują z łazienkową armaturą. Dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy w oświetleniu upatrują oryginalnych elementów własnych wnętrz, do oświetlenia lustra przeznaczone są lampy metalowe, o pustej, przestrzennej bryle, skrywające we wnętrzu dekoracyjne żarówki. 

Wielkość oświetlenia do luster i obrazów 

Oprócz tego, że lampy do oświetlenia lustra czy obrazu muszą dopasować się do designu oświetlanych elementów, jak również całego charakteru tworzonych wnętrz, szczególną uwagę należy zwrócić na ich rozmiar, by móc cieszyć się ich maksymalną funkcjonalnością. Kluczową rolę odgrywa tu długość ramy skrywającej żarówkę ledową. Powinna być ona minimum tak długa, jak lustro, czy obraz. Wybierając takie rozwiązanie, będziemy mogli mieć całkowitą pewność, że każdy fragment obrazu, czy lustra, zostanie doskonale doświetlony, prezentując się niezwykle atrakcyjnie bez względu na porę dnia, czy nocy. 

Na stronie internetowej lampyekskluzywne.pl odnaleźć można obszerny zbiór wielu modeli lamp dedykowanych do oświetlenia luster oraz lamp. Wysoka jakość, która połączona została z atrakcyjną ceną, to gwarancja satysfakcji i udanych zakupów. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE