Laminowanie brwi - czym jest i czym warto się na nie skusić?

Laminowanie brwi - czym jest i czym warto się na nie skusić?

Laminowanie brwi to zabieg kosmetyczny, który zyskuje coraz większą popularność wśród osób pragnących poprawić wygląd i kształt swoich łuków brwiowych. Na czym polega laminowanie brwi, jakie są zalety opisywanego zabiegu i kto powinien z niego skorzystać? Odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące laminowania łuków brwiowych.

Na czym polega laminowanie brwi?

Laminowanie brwi polega na zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosa za pomocą specjalnych preparatów. Podczas zabiegu stosuje się kwas tioglikolowy, który otwiera łuski włosów i umożliwia ich ułożenie w pożądany sposób. Następnie na brwi nakłada się substancje odżywcze, takie jak oleje roślinne, keratyna czy witaminy, które wzmacniają, nawilżają i nabłyszczają włoski. Na koniec brwi są utrwalone i wystylizowane według upodobań klientki. Zabieg trwa od 45 do 75 minut i jest całkowicie bezbolesny.

Jakie są zalety laminowania brwi?

Opisywany zabieg ma wiele zalet, zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Przede wszystkim jednak laminowanie brwi:

 • Nadaje gęstości, objętości i blasku. Włoski stają się zdrowsze, mocniejsze i lepiej się prezentują.
 • Pozwala ujarzmić niesforne i nieregularne brwi, które są trudne do ułożenia. Zabieg zmienia ich kształt i kierunek wzrostu, dzięki czemu łatwiej je stylizować i utrzymać w ryzach.
 • Podkreśla rysy twarzy i nadaje jej wyrazistości. Zabieg pozwala uzyskać naturalny lub dramatyczny efekt, w zależności od preferencji klientki.
 • Jest trwałe i łatwe w utrzymaniu. Efekt zabiegu utrzymuje się od 4 do 8 tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Aby przedłużyć jego trwałość, wystarczy dbać o brwi, czesząc je i nawilżając. Nie ma potrzeby używania dodatkowych kosmetyków do stylizacji brwi.

Kto powinien skorzystać z laminowania brwi?

Laminowanie brwi jest polecane osobom, które:

 • Mają cienkie, rzadkie lub słabe brwi i chcą je zagęścić oraz wzmocnić,
 • Mają niesforne, sztywne lub nieregularne brwi i pragną je ułożyć i wymodelować,
 • Mają zaniedbane lub uszkodzone brwi i chcą je odżywić i zregenerować,
 • Chcą poprawić wygląd i kształt swoich brwi,
 • Chcą zaoszczędzić czas i pieniądze na codziennej stylizacji brwi.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Laminowanie brwi jest zabiegiem bezpiecznym i hipoalergicznym, jednak nie jest on przeznaczony dla każdego. Nie powinny z niego korzystać osoby, które:

 • Mają uczulenie na którykolwiek ze składników używanych podczas zabiegu,
 • Mają stany zapalne, rany, podrażnienia lub infekcje skóry w okolicy brwi,
 • Cierpią na choroby skóry, takie jak łuszczyca, egzema czy opryszczka,
 • Zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak bielactwo czy łysienie plackowate,
 • Są w ciąży lub karmią piersią,
 • Mają implanty podskórne lub tatuaże w okolicy brwi.

Ile kosztuje laminowanie brwi?

Cena laminowania brwi zależy od salonu kosmetycznego, w którym wykonuje się zabieg oraz od tego, czy łączy się go z innymi usługami, takimi jak regulacja, henna czy makijaż permanentny. Średnio koszt laminowania brwi waha się od 100 do 200 złotych.

Czy można samodzielnie laminować brwi w domu?

Laminowanie brwi to zabieg, który najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, pod okiem doświadczonej kosmetyczki. Nie zaleca się robienia go samodzielnie w domu, ponieważ może to być niebezpieczne i nieskuteczne. Nieodpowiednie użycie preparatów do laminowania brwi może spowodować podrażnienie, oparzenie, alergię lub uszkodzenie włosów. Ponadto trudno jest samemu wymodelować i utrwalić brwi w pożądanym kształcie i kierunku. Z tego względu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług salonu kosmetycznego. Profesjonalne laminowanie brwi w Krakowie oferuje m.in. Fast Line Studio.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE