Łamijęzyczkowe przygody uczniów podstawówek z terenu powiatu radomszczańskiego

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

We wtorek, 7 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej odbył się Festiwal Pięknej Mowy pn. „Łamijęzyczkowe przygody”. Konkurs recytatorski to inicjatywa Publicznej Specjalistycznej Poradni „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka” w Radomsku.

Festiwal Pięknej Mowy trwać będzie dwa dni. We wtorek odbywały się przesłuchania dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych klas I-III z terenu powiatu radomszczańskiego. W środę będą się prezentować absolwenci Poradni – po terapii zakończonej sukcesem. Będzie także krótka prelekcja na temat znaczenia mowy w rozwoju człowieka. Na koniec – uroczyste rozdanie nagród.

- Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problemy logopedyczne. Niestety coraz więcej dzieci ma problemy z wymową. Nie wiemy dokładnie co jest przyczyną, jest ich bardzo wiele… ale mało rozmawiamy z dziećmi, zbyt dużo też korzystają z urządzeń elektronicznych – mówi Monika Koźlik-Sadlińska, wicedyrektor ds. pedagogicznych w Publicznej Specjalistycznej Poradni „Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka” w Radomsku.

Do konkursu zgłosiło się 47 uczestników.

- Poradnia zgłosiła się do nas, zaproponowano nam współpracę, organizację wspólnego konkursu, z czego się bardzo cieszymy. Także cieszy nas to, że jest to fajna, interesująca propozycja profilaktyczna, prozdrowotna, wskazująca, że problemy logopedyczne zdarzają się u dzieci coraz częściej – mówił Radosław Bartnik, dyrektor PSP nr 7 w Radomsku.

Relacja z wydarzenia w piątkowym, 10 czerwca, Serwisie Flesz Radomsko24.pl.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Łamijęzyczkowe przygody uczniów podstawówek z terenu powiatu radomszczańskiego Radomsko konkurs logopedyczny radomsko logopedia Radomsko PSP 7 Konkurs PSP 7
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE