Laboratorium Dźwięku już we wrześniu

Radomsko 18 i 19 września znów wypełni się muzyką. To wszystko za sprawą II edycji festiwalu Laboratorium Dźwięku. Gwiazdą imprezy będzie pochodzący z Frankfurtu Gregor Tresher.

Radomsko 18 i 19 września znów wypełni się muzyką. To wszystko za sprawą II edycji festiwalu Laboratorium Dźwięku. Gwiazdą imprezy będzie pochodzący z Frankfurtu Gregor Tresher.Laboratorium Dźwięku to festiwal dla miłośników elektronicznych brzmień granych na żywo przez najlepszych reprezentantów tego stylu muzyki.

- Ideą imprezy jest szerzenie muzyki elektronicznej w mieście, z którego się wywodzimy i do którego zawsze bardzo chętnie wracamy. W naszym regionie nie ma tego typu wydarzeń, dlatego stwierdziliśmy, że warto przeanalizować ten pomysł i zaryzykować. Tak właśnie zrobiliśmy w zeszłym roku, co napędziło nas do dalszej pracy -  wyjaśnia Filip Buchalski jeden z organizatorów imprezy, współzałożyciel Stay High Agency.

Tym właśnie sposobem nadchodząca edycja 2015 ma już 2 dni, a dodatkowo kilka pobocznych wydarzeń towarzyszących Festiwalowi.

- Mamy większe możliwości, a co za tym idzie chcemy zaprezentować jeszcze szersze grono artystów związanych ze sceną klubową w Polsce. Na co dzień często są nimi nasi przyjaciele lub znajomi, którzy na wieść o przyjeździe do industrialnej części Radomska zawsze reagują z zadowoleniem – mówi Buchalski.

Pierwsza edycja Laboratorium Dźwięku została dobrze przyjęta, zarówno przez młodych radomszczan, jak i te osoby, które przyjechały do Radomska z innych miast.

- Nie będziemy ukrywać, że nie było łatwo. Finalnie osoby, które pojawiły się w hali Metalurgii Nieruchomości nie były zawiedzione i bardzo często gratulowały nam organizacji takiego wydarzenia w Radomsku – przyznaje Filip.

Kto zagości na festiwalu w Kinemie?

- Zagrają osoby znane w całej Polsce - reprezentanci sceny klubowej dużych miast. Znajdą się wśród nich rdzenni twórcy sceny klubowej w Polsce, jak Angelo Mike, jak i współtwórcy największych wydarzeń w Polsce tj. Lukasz Napora. Gwiazda główną to Gregor Tresher – podkreśla F. Buchalski.

Program festiwalu Laboratorium Dźwięku:

12 września (sobota) Befor Party Klub Rura (Częstochowa)

Philipp Straub - Główny mentor konkursu Burn Residency odbywającego się co roku na Ibize.  Wspaniały dj, nauczyciel oraz człowiek.

Sincz - laureat Burn Residnecy 2014. Od 10 lat związany z Warszawską sceną klubową. Rezydent takich klubów, jak: 1500m2, Temat Rzeka czy Metro. Związany również z kolektywem T2P.

Thomas Langner - Thomas Langner aka Ex-Or to postać bardzo dobrze rozpoznawana wśród polskich producentów muzyki elektronicznej. Rezydent częstochowskiego klubu Rura. Związany z wytwórnią STARLIGHT oraz DUST.

Milczanowski - współzałożyciel Stay High Agency odpowiedzialnej za produkcje cyklicznych imprez tj. Roof Party Fest, Fresh Sundays, rezi.dance czy Laboratorium Dźwięku Festiwal. Prężnie działający promotor oraz menadżer ds. marketingu na krakowskim rynku.

18 września (piątek) kino "Kinema" ul. Narutowicza

Łukasz Napora
- dziennikarz muzyczny związany niegdyś z Sound Revolt, Laif, Viva oraz 4fun.tv, od niedawna też producent muzyczny. Prowadzi cotygodniową, dwugodzinną audycję w Czwórce (Polskie Radio). Poza dziennikarstwem, jest odpowiedzialny za marketing i PR festiwalu Audioriver oraz współtworzy program tego wydarzenia.

Juniore - Aleksander Kubaczewski - związany jest ze sceną klubową początku drugiego millenium. Redaktor naczelny Muno.pl, rezydent SQ klub, autor popularnej audycji BE 4 w Czwórce.

Negativ - to Michał Maletz i Michał Wachnowski, dwóch utalentowanych producentów. Rozpoznawalność zyskali dzięki regularnym wystrzałom z ostrej amunicji brytyjskich brzmień, trafiających w sam środek parkietów w Polsce i Europie. Grali już w każdej części Polski a rok temu wystąpili na Audioriver.

Milczanowski b2b Filet - Filip Filet - jeden z założycieli Stay High Agency, która od kilku lat z dużym sukcesem realizuje takie projekty jak Roof Party Fest Poland, Fresh Sundays, Laboratorium Dźwięku Festiwal. Na co dzień związany z Krakowem, gdzie pracuje i realizuje swoje muzyczne wizje i pomysły.

Piotr Grymek – (ur. 18 lutego 1990 r.) - polski wykonawca muzyki elektronicznej i klubowej, producent muzyczny, DJ.  Pochodzi z Krakowa. Zainspirowany artystami, takimi jak: Fisherspooner, Crystal Method, The Faint, The Prodigy, Chemical Brothers, MJ Cole czy Bassement Jaxx.

Popii – Rodowity radomszczanin. Jego sety wypełnione są deep housem oraz housem często podróżujące w stronę tech. Miłośnik rowerów oraz dobrych imprez.

19 września (sobota) kino "Kinema"


Gregor Tresher
- Czołowa postać współczesnego melodyjnego techno. Gregor rozpoczął swoją karierę jako DJ we Frankfurcie we wczesnych latach 90-tych, choć jego „Still EP” w 2005 r., pozwoliła dołączyć mu do Ligi Mistrzów europejskich producentów. Muzyczne korzenie Treshsera wywodzą się z Electro. Wiele jego ep'ek ukazało się nakładem oficyny samego Anthony Rothera - Data Punk. Ma też na koncie remix utworu Svena Vatha – „Komm”.

Angelo Mike - Jarek Czechowski ukrywający się pod pseudonimem Angelo Mike od lat jest synonimem jakości muzycznej oraz zaangażowania w scenę klubową. Mający na swoim koncie wiele tytułów najlepszego Dj'a w Polsce oraz inne wyróżnienia od lat dostarcza nam wielu wspaniałych wrażeńnie tylko jako Dj, ale również jako promotor. Był odpowiedzialny za sprowadzenie po raz pierwszy do Polski większości czołowych artystów światowej sceny klubowej oraz tak znanych eventów, jak choćby Sensation White.

Sept - jeszcze niedawno znany jako Freak Sluaghter. Dj, producent oraz promotor z Warszawy. Swoje pierwsze kroki stawiał w wytwórni Oh My God It’s techno Music. Dziś związany z niemiecką wytwórnią Voxnox Records.

Narrenhaus - Projekt weteranów krakowskiej sceny klubowej - duetu Roger. Gest i Phila Jensky'ego. Razem występują oraz organizują własny cykl imprez w tematyce wielu gatunków - od różnych odcieni techhouse a kończąc na techno podawanym przez uznanych, zarówno zagranicznych, jak i polskich artystów.

Sroczyński – pochodzi z Radomska. Skrzypek, kompozytor, producent, aranżer. W świecie muzyki klubowej związany z wytwórnia Jacka Sienkiewicza Recognition w świecie awangardy występuje w duecie, między innymi z Mazollem.

Info o biletach

Bilety na Laboratorium Dźwięku Festiwal dostępne są online na platformie Biletomat.pl.

I pula (18 i 19 września) – 20 złotych
I pula (18 września) – 15 złotych
I pula (19 września) – 15 złotych

(zakup najpóźniej do 17 września)

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

Na imprezę zapraszają: Miasto Radomsko, Stay High Agency, Klub Rura i Metalurgia Nieruchomości Sp. z O.O.

Radomsko24.pl objął imprezę patronatem medialnym.


kt

Więcej o:
laboratorium dzwieku festiwal metalurgia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE