Kwesty na cmentarzach w Radomsku nie będzie

Kwesty na cmentarzach w Radomsku nie będzie Fot. arch. redakcji

W tym roku 1 listopada na Starym i Nowym Cmentarzu w Radomsku nie będzie przeprowadzana kwesta na ratowanie zabytkowych grobów.

Kwesta organizowana była przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Radomsku. W ubiegłym roku zrezygnowano ze zbiórki z powodu pandemii i rządowej decyzji o zamknięciu cmentarzy w dniu 1 listopada. Na razie nie wiadomo, czy w tym roku, również zapadnie taka decyzja. Wiadomo natomiast, że kwesty w Radomsku nie będzie.

Jak tłumaczą przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Radomsku, powodem odwołania kwesty jest sytuacja epidemiczna oraz zwiększająca się liczba zachorowań na Covid-19.

Podczas corocznych kwest, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami zbierało pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków, które wymagały renowacji.

W ostatnich latach udało się wyremontować: nagrobek Heleny i Józefa Walczykowskich, nagrobek rodziny Jamrozińskich, nagrobek Kaziutka Waleckiego, nagrobek Prawosławny, nagrobek rodziny Koch oraz nagrobek Marcina Ziółkowskiego i Adolfa Zawadzkiego.

W tym roku zbiórki nie będzie, ale członkowie TOnZ proszą o wsparcie inicjatywy poprzez wpłacanie datków na konto bankowe: Bank Spółdzielczy 55 8980 0009 2007 0037 5876 0001

Więcej o:
radomsko kwesta radomsko wszystkich świętych nie będzie kwesty cmentarze radomsko towarzystwo opieki nad zabytkami radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE