Kuźnia Kowalowiec posprzątała „Glinianki”

Kuźnia Kowalowiec posprzątała „Glinianki” Fot. Kuźnia Kowalowiec

Mieszkańcy Kowalowca przyłączyli się do akcji Sprzątania Świata. Wzięli udział w lokalnej odsłonie akcji, zorganizowanej przez stowarzyszenie „Kuźnia Kowalowiec”.

- O zorganizowaniu takiej akcji na naszym osiedlu postanowiliśmy już w momencie startu naszego stowarzyszenia, ale z uwagi na pandemię nie zdecydowaliśmy się na jej szerszą promocję. Chcieliśmy uniknąć większych zbiorowisk. Z uwagi na to ograniczyliśmy się do terenu Glinianek. Naszym celem oprócz posprzątania tego kawałka terenu w sercu naszego osiedla było głównie zwrócenie uwagi mieszkańców na problem czystości bezpośredniego otoczenia i ograniczenia produkcji śmieci – mówią członkowie stowarzyszenia.

Idea tegorocznej akcji skoncentrowana była na plastiku, ograniczeniu jego zużycia i segregacji.

- Trzeba pamiętać, że każda butelka wyrzucona w miejscu do tego nieprzeznaczonym ulega rozkładzie w ciągu aż 450 lat, dlatego warto pamiętać, że mimo swoich oczywistych zalet należy ograniczać jego używanie i przypominać jak najczęściej o jego odzyskiwaniu i ponownym przetworzeniu – zauważają przedstawiciele „Kuźni Kowalowiec”.

W ciągu 1,5 godziny z 6,5 ha terenu uczestnicy akcji sprzątnęli odpady, wypełniając niemal cały 1100-litrowy kontener dostarczony przez PGK w Radomsku.

Tegoroczna akcja została zgłoszona do fundacji Nasza Ziemia, jako jedna z wielu tego typu akcji w kraju. Przebiegiem akcji kierował Kamil Bugdal. Pomocy udzielił Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami, który udostępnił worki, rękawiczki oraz kontener na śmieci.

W przyszłości „Kuźnia Kowalowiec” planuje kontynuować tego rodzaju akcje.

Więcej o:
radomsko kowalowiec kuźnia kowalowiec sprzątanie świata glinianki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE