Kulturalny weekend (7-9 października) w MDK Radomsku

Kulturalny weekend (7-9 października) w MDK Radomsku

Dom kultury w Radomsku na weekend 7-9 października przygotował ciekawą ofertę kulturalną.

DKF: Sokół z masłem orzechowym

Czarująca komedia z Dakotą Johnson, Shią LaBeoufem i Zackiem Gottsagenem, która podbiła serca amerykańskich widzów i krytyków, zdobywając nagrody i wyróżnienia na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym Nagrodę Publiczności na SXSW Film Festival. Zdecydowanie najlepszy feel-good movie ostatnich lat! Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc.

Bilety: 10 zł (sala kameralna). Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii, fotografiki i grafiki Henryka Augustyniaka. Reżyseria: Tyler Nilson/Michael Schwartz. Scenariusz: Tyler Nilson/Michael Schwartz. Gatunek: Komedia/Dramat. Produkcja: USA 2019. Czas trwania: 97 minut. Ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Wystawa fotografii Henryka Augustyniaka

7 października warto zajrzeć do Galerii MDK. O godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii, fotografiki i grafiki Henryka Augustyniaka.

Henryk Augustyniak – artysta fotografik Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, członek Fundacji Pozytyw. W latach 2014–2022 członek Towarzystwa Fotograficznego Osterloffa w Radomsku.

Od najmłodszych lat związany z malarstwem. Od 2014 r. zajął się fotografiką łącząc ze sobą dwie techniki. Efektem są projekcje fotografii przetworzonej, gdzie końcowym wynikiem są niejednokrotnie surrealistyczne obrazy zwykłej codzienności. Na prezentowanej przez siebie fotografii jest brak przypadkowości, która powoduje harmonię w pozamykanych kadrach fotograficznych. Za swoje prace wielokrotnie wyróżniony na międzynarodowych forach fotograficznych. Wstęp wolny

Niedzielny Poranek Filmowy: Pamiętniki Tatusia Muminka

Pełna ciepła, szczera, familijna animacja o wspaniałej, wciągającej każdego widza fabule, która rozgrywa się w Dolinie Muminków. Tata Muminka w barwnych opowieściach odtwarza swoje chłopięce lata. Na nowo przeżywa najbardziej niesamowite przygody. A wszystko to owiane jest pewną tęsknotą (która w końcu dotyka każdego z nas) za tym, co przeminęło bezpowrotnie.

Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, ucieczkę z domu dziecka i niezapomniane spotkanie z wynalazcą Fredriksonem. Wspomina swoje zmagania podczas sztormów, które spędził na łodzi Symfonia Mórz, a także przygody w królestwie Króla Autokraty, gdzie Tatuś Muminka założył kolonię, zaprzyjaźnił się z duchem, a także – podczas jednej burzliwej nocy – uratował z morza Mamusię Muminka. A reszta to już historia.

Po seansie zaplanowano rodzinne warsztaty plastyczne. Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Więcej o:
mdk mdk radomsko kino mdk warsztaty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE