Kulturalny weekend 20-21 stycznia w MDK

Kulturalny weekend 20-21 stycznia w MDK

Na weekend 20 i 21 stycznia MDK w Radomsku przygotował kilka interesujących propozycji.

Wieczornica Nadzieja

Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Radomsku, Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury  zapraszają na Wieczornicę pt. „Nadzieja”. Wystąpi zespół wokalno – teatralny SONATA 23, a gościnnie Marek Majewski, Bartosz Zawolik, Marlena Borowik, Irena Górecka. Scenografia i reżyseria: Elżbieta Jóźwiak.

20 stycznia, godz. 16.00 (sala kameralna, wstęp wolny)

Dyskusyjny Klub Filmowy VORTEX

„Vortex” to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento. Noé tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Mężczyzna za wszelką cenę stara się skończyć książkę o ukochanych filmach i śnieniu w kinie

Reżyseria: Gaspar Noé

20 stycznia, godz. 18.00 (sala kameralna, bilety: 10 zł)

Koncert zespołu ORANŻADA

Oranżada – zespół powstał w 2002 roku w Otwocku. Gra muzykę alternatywną, jazzowej i awangardową. Zagrał około 500 koncertów w Polsce i zagranicą. Występował m. in. na Open'er Music Festival, Nowe Brzmienia w Lublinie 2021. Grupa przygotowała muzykę do niemego filmu Brzdąc w reżyserii Charlesa Chaplina. Premiera wydarzenia odbyła się na Festiwalu Teatralnym w Bremen w 2009. Efektu tych działań będzie można posłuchać w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku 21 stycznia o godz. 18.00.

21 stycznia, godz.18.00 (sala kameralna, bilety 20 zł)

Turniej Szachowy

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza do udziału w turnieju szachowym. W turnieju rozegranych zostanie 7 rund w systemie szwajcarskim. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni (po opłacie startowej 20 zł w dniu zawodów).

22 stycznia, godz. 9.00 (sala taneczna, oplata startowa: 20 zł)

Niedzielny Poranek Artystyczny

Uczestnicy warsztatów feryjnych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zapraszają na Niedzielny Poranek Artystyczny podsumowujący pierwszy tydzień ferii. W programie finał warsztatów z elementami teatru lalkowego, premiera animacji poklatkowej oraz teledysku, wystawa prac powstałych na warsztatach plastycznych.

22 stycznia, godz.10.30 (sala kameralna, wstęp wolny)

Retransmisja Koncertu Andre Rieu w Dublinie

Ubóstwiany przez miłośników muzyki i widzów kinowych całego świata maestro zaprasza nas tym razem do Dublina. Zacznijmy więc wspólnie 2023 rok z André i jego orkiestrą przy dźwiękach walczyków, marszy, słynnych operowych i operetkowych arii oraz największych przebojów muzyki popularnej.

Retransmisja koncertu: 22 stycznia, godz. 17.00 (sala kameralna, bilety: 30 zł/ulgowy, 35 zł/normalny)

Wkrótce:

Wieczór Walentynkowy „Osiecka po męsku”

Wieczór walentynkowy „Osiecka po męsku” to wyjątkowy koncert wielkich przebojów Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Marcina Januszkiewicza (wokal) i Jacka Kity (akompaniament – instrumenty klawiszowe). Publiczność usłyszy m.in.  Niech żyje bal, Wariatka tańczy, Deszcze niespokojne, Od nocy do nocy.

Na scenie charyzmatyczny Marcin Januszkiewicz absolwent wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, wielokrotnie nagradzany na Przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, laureat konkursów „Pamiętajmy o Osieckiej”.  Aktor związany z wieloma scenami renomowanych teatrów, w tym m.in warszawskim Teatrem Współczesnym czy Buffo. Szerokiej publiczności znany z małego ekranu z  takich seriali jak „Osiecka”, „Na Wspólnej” czy „Ojciec Mateusz”. Jego głosem mówi też dorosły Simba w „Królu Lwie”.

Podczas koncertu w Radomsku Marcin Januszkiewicz zaprezentuje własne interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy na niezwykły wieczór walentynkowy. Czekamy jednak nie tylko na zakochanych. Coś dla siebie znajdą też single  Na wszystkich naszych widzów czekają niespodzianki.

12 lutego, godz. 18.00 (sala kameralna, bilety: 50 zł)

Więcej o:
mdk mdk radomsko koncert kino wystawa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE