„Kultura ma głos” po raz setny. Z wyjątkowym koncertem

Fot. MDK w Radomsku

W czwartek, 2 września 2021 r. Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na setne wydanie audycji „Kultura ma głos”. Z tej okazji placówka przygotowała energetyczny koncert zespołu FORSAL, w którym gra m.in. realizator programu „Kultura ma głos” Wojtek Pachuta. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK.

Zespół „Forsal” powstał w 2013 roku w Częstochowie z inicjatywy leadera Jakuba Konieczko. Od początku swego istnienia obrał za misję prezentowanie słuchaczom ambitnej, okraszonej dużą dawką improwizacji, muzyki. Początkowo twórczość zespołu oparta była na amerykańskich utworach bluesowych w stylistyce West Coast, która z czasem przerodziła się we własny pomysł na autorską muzykę. W efekcie podczas koncertów usłyszeć można z czasem przerodziła się we własny pomysł na autorską muzykę. W efekcie podczas koncertów usłyszeć można utwory w stylistyce funky, blues, rock a nawet rock & roll. Zespół w repertuarze ma autorskie kompozycje do nietuzinkowych polskich tekstów.

Zespół na swoim koncie ma wydany album IDĘ, który został przyjęty z wielkim entuzjazmem. W chwili obecnie jest w tracie nagrywania kolejnej autorskiej płyty.

Zespół tworzą:

Jakub Konieczko – śpiew, harmonijka ustna,

Nikodem Gosławski – gitara elektryczna,

Dariusz Drążkiewicz – instrumenty klawiszowe, organy hammonda

Wojciech Pachuta – gitara basowa,

Damian Smoliński – perkusja

Wstęp za wejściówkami, dostępnymi w kasie MDK.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko mdk radomsko kultura ma głos zespół forsal
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE