Ktoś jest przywiązany do wody a w polityce „woda” się przydaje

Ktoś jest przywiązany do wody a w polityce „woda” się przydaje Fot. M. Kołaczkowski

Politycy PiS ruszyli w Polskę i rozdają pieniądze m.in. na wozy strażackie, koła gospodyń wiejskich, remizy strażackie. Czy wszyscy pamiętają, że fundusze te nie są partyjne, a publiczne? Dzieje się to w roku wyborczym, więc rodzi się pytanie: czy z pieniędzy nas wszystkich PiS walczy o wyborców?

PiS jest w ciągłej kampanii wyborczej. Ich polityka na tym właśnie polega. Wszystko co robią związane jest z rozdawaniem. Innymi słowy przekupstwem. Ludzie wierzą, że tak można zbudować dobrobyt? - Nie! Zgodni w swoich opiniach są w tym temacie radni radomszczańskiej opozycji miejsko-powiatowej. 

- Co rusz słyszę w publicznym, a raczej partyjnym pisowskim przekazie, że do Radomska płyną rządowe pieniądze. Proszę państwa. To są nasze pieniądze. Wszystkich mieszkańców, Polski i Radomska. Pieniądze z naszych podatków - komentuje w rozmowie na portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie” Radosław Rączkowski niezależny radny Rady Miejskiej w Radomska.

- Jak Pan myśli? Dostąpi Pan zaszczytu prezentacji na tekturowej tablicy, kolejnych kwot pieniędzy przywiezionych przez parlamentarzystów do Radomska? - pyta Irek Staszczyk.

- Z taką tabliczką nie stanę. Zawsze kiedy to widzę to się śmieje. Powtórzę się. Proszę państwa. To są nasze pieniądze wszystkich mieszkańców i Polski i Radomska, pieniądze z naszych podatków, które są rozdawane na lewo i prawo. Nie pieniądze PiS-u - zaznacza Radosław Rączkowski.

Inwestycje w mieście zdaniem radnego są wykonane niedbale.

- Kiedy zgłaszałem krawężniki na ulicy Kraszewskiego inwestycji, która z naszych pieniędzy kosztowała 12 milionów, bo elementy krawężników wypadały, to zostały one natychmiast zaszpachlowane! Pięknie jest też „zaprojektowana” kałuża na ulicy Żeromskiego (dawniej był tam postój TAXI). Widać, że miasto dba o zieleń, ale też o wodę. Lanie wody w polityce też jest ważne - żartobliwie komentuje Radosław Rączkowski.

Radosław Rączkowski radny Rady Miejskiej w Radomsku  będzie gościem Irka Staszczyka w programie „W Temacie” w poniedziałek 17 lipca o godzinie 19.45.

Premierowe rozmowy „W Temacie” można oglądać w każdy poniedziałek, środę i piątek na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.  

Więcej o:
w temacie irek staszczyk radosław rączkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE