Które drogi powiatowe zostaną wyremontowane?

Które drogi powiatowe zostaną wyremontowane?

Powodem zwołania nadzwyczajnej sesji rady powiatu radomszczańskiego w piątek, 26 lipca była m.in. konieczność podjęcia decyzji niezbędnych do prowadzenia inwestycji na drogach powiatowych. Które zatem drogi zostaną wyremontowane?

Wakacyjna, nadzwyczajna sesja rady powiatu radomszczańskiego zwołana została z uwagi na zaprzysiężenie nowej radnej Grażyny Strojkowskiej, która weszła w skład rady po tym, jak radna Wiesława Janosik została wybrana na burmistrza Przedborza. Jednak nie był to jedyny powód zwołania sesji. W punktach obrad znalazły się również tematy dotyczące zatwierdzenia zmian w budżecie powiatu na 2019 rok.

Czytaj więcej: Ślubowanie radnej Grażyny Strojkowskiej

Podjęta przez radnych decyzja umożliwi dofinansowanie przebudowy w sumie kilku dróg. Drogi powiatowej nr 3923E na odcinku Kodrąb – Lipowczyce, współfinansowanej przez gminę Kodrąb (dofinansowanie 80.000 zł), drogi powiatowej ul. Prym. Wyszyńskiego w Radomsku, współfinansowanej przez Miasto Radomsko (dofinansowanie 250.000 zł) i ronda na skrzyżowaniu - ulicy Jagiellońskiej w Radomsku (dofinansowanie miasta 250.000 zł) oraz przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Piaski (110.000 zł).

- Będą modernizowane dwie drogi w gminach, a właściwie przebudowa obejmie drogę, dla której dofinansowanie gmina Kodrąb daje 50 procent. A druga droga będzie remontowana w miejscowości Piaski, w gminie Gidle. Dofinansowanie do fragmentu remontowanej drogi będzie wynosiło z gminy 10 procent. Jest to droga, która rzeczywiście wymaga pilnego remontu ze względu na stan techniczny nawierzchni, a także przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo pieszych poruszających się tą drogą
- mówiła członek Zarządu, Ewa Gajzler.

Więcej o:
drogi powiatu radomszczańskiego remont dróg poiwat radomszczański gmina gidle drogi gmina kodrąb drogi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE