Kto zasiądzie w Związku Miast Polskich?

Prawdopodobnie na poniedziałkowej Radzie Miasta okaże się, kto będzie reprezentantem Radomska w Związku Miast Polskich. Przez ostatnie lata była to Anna Milczanowska, teraz jednak na to... ››

Prawdopodobnie na poniedziałkowej Radzie Miasta okaże się, kto będzie reprezentantem Radomska w Związku Miast Polskich. Przez ostatnie lata była to Anna Milczanowska, teraz jednak na to stanowisko ochotę ma także koalicja.

 

Przypomnijmy: radomszczańską koalicję tworzą radni Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Razem dla Radomska. I dysponują oni większością w Radzie Miasta. Tą większością mogą przegłosować, aby delegatem Radomska w Związku Miast Polskich był Jerzy Słowiński - były prezydent naszego miasta.

 

Jerzy Slowiński uważa, że w tym zakresie posiada duże doświadczenie - sam przez wiele lat był delegatem ZMP, uczestniczył w pracach komisji rewizyjnej, a także był w zarządzie związku. Poza tym jego zdaniem przez ostatnie lata pozycja Radomska w ZMP była słaba.

 

Czy rzeczywiście to Jerzy Słowiński zostanie zaproponowany przez radnych na delegata? Poinformujemy o tym wkrótce.

 

Związek Miast Polskich jest organizacją samorządów miejskich. Powołano go w celu opracowywania wspólnego stanowiska wobec rządu, a także promocji miast członkowskich w Polsce i na świecie.

Więcej o:
związek miast polskich jerzy słowiński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE