Kto w tym roku ugotuje najlepszą zalewajkę?

Siedem restauracji z Radomska, Gomunic i Częstochowy będzie walczyło o tytuł "Mistrza radomszczańskiej zalewajki" oraz nagrodę publiczności „Najlepszy smak radomszczańskiej... ››

Siedem restauracji z Radomska, Gomunic i Częstochowy będzie walczyło o tytuł "Mistrza radomszczańskiej zalewajki" oraz nagrodę publiczności „Najlepszy smak radomszczańskiej zalewajki”.

Do konkursów zgłosiły się:
- Restauracja Zodiak,
- Tori Catering,
- Patio,
- Millenium z Gomunic,
- Restauracja Maxim,
- Malutkie Resort,
- Restauracja Hiszpańska Juan z Częstochowy.


Restauracje wezmą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zalewajki, który odbędzie się już w niedzielę 11 września w Radomsku.


Oprócz kulinarnej rywalizacji o najlepszy radomszczańskiego przysmaku na radomszczan czeka wiele atrakcji: Kiermasz Rękodzieła i Jarmark Staropolski, porady dietetyczne z Natur House, slowfoodowe warsztaty smaku czy gotowanie radomszczańskiej zalewajki przez gościa tegorocznego festiwalu i przewodniczącego jury -  Roberta Makłowicza.

Festiwal Zalewajki będzie nie tylko ucztą dla ciała, ale również dla ducha. Dla najmłodszych na scenie wystąpi Majka Jeżowska, dorośli będą mogli natomiast posłuchać przyśpiewek ludowych czy największych przebojów lat 60', 70', 80', 90'. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie natomiast Halina Frąckowiak.
Całą imprezę poprowadzi dziennikarz radia RMF FM Dariusz Maciborek.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się tutaj.

 

Portal Radomsko24.pl jest patronem medialnym festiwalu.

Więcej o:
festiwal zalewajki zalewajka makłowicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE