Kto powinien zostać patronem dworca PKP w Radomsku? Polska 2050 proponuje Piłsudskiego, Anna Milczanowska - „Warszyca”

Kto powinien zostać patronem dworca PKP w Radomsku? Polska 2050 proponuje Piłsudskiego, Anna Milczanowska - „Warszyca” Fot. Wojciech Bojdo

Pod koniec września poseł Anna Milczanowska zaproponowała, aby władze miasta i powiatu wystąpiły wspólnie z organizacjami kombatanckimi z wnioskiem do PKP S.A. o nadanie radomszczańskiemu dworcowi imienia Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”. Kilka dni temu kontrpropozycję wysunęli przedstawiciele Polski 2050, którzy chcą, aby jego patronem został Józef Piłsudski.

W piątek 17 grudnia minęła 100. rocznica oficjalnej wizyty marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomsku, podczas której odebrał on pierwszy tytuł Honorowego Obywatela Miasta Radomska. Z tej okazji członkowie stowarzyszenia Polska 2050 skierowali do Ewy Wójcik, dyrektora Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie, pismo z prośbą o nadanie dworcowi kolejowemu w Radomsku imienia Józefa Piłsudskiego.

Zobacz też: „Warszyc” zostanie patronem dworca PKP w Radomsku?

- Był to człowiek, który całe swoje życie poświęcił ojczyźnie. Zawdzięczamy mu odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Uważamy, że Dworzec PKP, wyróżniający się tak wyjątkową historią, zasługuje na honorowego patrona, godnego reprezentacji naszego miasta i powiatu - mówi Marek Kotlicki, jeden z liderów Polski 2050 w powiecie radomszczańskim.

- Dworzec Kolejowy PKP w Radomsku ma rangę historyczną i międzynarodową. Radomszczański Dworzec Kolejowy na trasie warszawsko-wiedeńskiej został wybudowany w 1846 roku, dlatego też uważamy, że patronem Dworca PKP w Radomsku powinna zostać osoba o dużym znaczeniu historycznym - dodaje. 

Więcej o:
dworzec kolejowy pkp kolej warszyc żołnierze wyklęci józef piłsudski stanisław sojczyński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE