Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

Kto odśnieża powiatowe drogi?

Powiat
Tomasz Kolmasiak

We wtorek były duże opady śniegu, dzisiaj odwilż, a w nocy może przyjść przymrozek. A już od niedzieli meteorolodzy zapowiadają kolejne opady śniegu. Czy powiat radomszczański jest przygotowany na zadbanie o zimowe utrzymanie swoich dróg?

We wtorek na powiatowe drogi na terenie gmin: Ładzice, Radomsko, Lgota Wielka, Gidle i Żytno wyjechało sześć pługopiaskarek, które oczyściły jezdnie oraz posypały mieszanką piachu i soli miejsca decydujące o prowadzeniu ruchu (skrzyżowania, łuki poziome i pionowe).  
 
- Na mocy porozumienia między Powiatem Radomszczańskim i Miastem Radomsko zimowym utrzymaniem 18,5 km dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych miasta (m. in. ul. Piłsudskiego, Sucharskiego, Krasickiego, Piastowska, Jagiellońska, Wyszyńskiego) zajmują się służby miejskie. Powiat płaci miastu za wykonane prace - wymienia Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Takie same porozumienia o zimowym utrzymaniu dróg podpisały gminy: Przedbórz, Masłowice, Wielgomłyny, Kodrąb, Kobiele Wielkie (bez drogi 3934E), Kamieńsk (bez drogi 3931E), Gomunice i Dobryszyce. Łącznie dotyczy to ok. 256 km dróg. Ryczałtowa stawka jest taka sama jak w roku ubiegłym i wynosi 1100,00 zł.

- Pracownicy firm, które wygrały przetargi zajmują się zimowym utrzymaniem łącznie ok. 150 kilometrów dróg powiatowych na terenie gmin: Radomsko, Ładzice, Lgota Wielka, Żytno, Gidle, drogi powiatowej nr 3934E na terenie gminy Kobiele Wielkie, ul. Sikorskiego w Radomsku oraz drogi powiatowej nr 3931E na odcinku Pytowice – Słostowice na terenie gminy Kamieńsk - dodaje A. Broszkowski.

Wygląda więc na to, że w przypadku kolejnych opadów śniegu nie mamy się co obawiać, iż drogi pozostaną nieodśnieżone i nieposypane piaskiem i solą.

komentarze