„Kto mieszka za meblami” - Spotkanie z Polą Stępniewicz

„Kto mieszka za meblami” - Spotkanie z Polą Stępniewicz

„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory”. Tak zaczyna się książka napisana i zilustrowana (z małą pomocą dorosłych) przez kilkuletnią Polę Stępniewicz. Opowiada historię chłopca, który bał się potworów mieszkających w jego domu. Razem z mamą udało mu się opracować sposoby, jak je oswoić. W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 4 października odbędzie się spotkanie z 8-letnią autorką książki.

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 4 października, o godzinie 17.00 wszystkie dzieci i ich rodziców na spotkanie z cyklu Galeria Słowa. Gościem będzie 8-letnia autorka książki „Kto mieszka za meblami" - Pola Stępniewicz i jej mama, Ewa. Młodziutka autorka opowie historię o swoich strachach, a spotkaniu będą towarzyszyć potwornie i strasznie fajne warsztaty plastyczne.

„Kto mieszka za meblami" - to pytanie wielu z nas zadawało sobie w dzieciństwie. Dziecięca wyobraźnia podsuwała różne rozwiązania. Za szafą albo na strychu mieszkały w naszych domach duchy, strachy czy beboki. Wiele osób do dziś pamięta o swoich lękach. Mała Pola wolała swoje lęki oswoić. Pomysł był niesamowity - napisała książkę o wiele mówiącym tytule - „Kto mieszka za meblami".

Mama Poli, Ewa Stępniewicz, nie zbagatelizowała lęków córki i dzięki wsparciu portalu crowdfundingowego znalazły się na wydanie książki pieniądze. Zaczęło się więc od potworów za meblami, a skończyło na powstaniu książki, którą dziś polecają dzieciom psychologowie. Bohater książki poradził sobie z lękami tak jak Pola - oswoił i ośmieszył potwory. Jakie sposoby miała Pola na swoje lęki, jak udało jej się te potwory oswoić i jak czuje się dziś po dwóch latach od napisania książki - będzie można się przekonać na spotkaniu autorskim z Polą i jej mamą.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej o:
mdk radomsko spotkanie autorskie mdk radomsko dom kultury w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE