KSW 70: Pudzianowski vs. Materla w walce wieczoru!

KSW 70: Pudzianowski vs. Materla w walce wieczoru!

Jeszcze kilka lat temu takie zestawienie nie wydawało się możliwe do realizacji, tymczasem już podczas najbliższej gali KSW dojdzie do potyczki pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Michałem Materlą. Co warto obstawiać w tej rywalizacji w zakładach bukmacherskich? Jak prezentują się szanse obu zawodników? O tym w dzisiejszej analizie!

Mariusz Pudzianowski

Mówisz KSW, myślisz Mariusz Pudzianowski. Były mistrz świata strongmanów jest jednym z fundamentów rozwoju sportów walki w naszym kraju. Jego walka z Marcinem Najmanem podczas KSW w 2009 roku na zawsze przeszła do historii i zapisała się złotymi zgłoskami w sportach walki. To właśnie wtedy KSW zyskało wielu nowych kibiców, którzy byli ciekawi tego, jak zaprezentuje się Pudzian, a później zostali na dłużej.

Do tej pory Mariusz Pudzianowski stoczył już 23 zawodowe walki. Trzeba przyznać, że jego bilans jest całkiem solidny, ponieważ aż 16 z nich zakończyło się jego zwycięstwem. Oczywiście malkontenci mają prawo powiedzieć, że część rywali nie była z najwyższej półki i służyła głównie do tego, aby poprawić jego bilans, jednak Pudzianowski musiał wykonać swoje zadanie, a to z reguły wychodziło mu całkiem dobrze.

Analizując jego zwycięstwa, warto zwrócić uwagę, że większość z nich to KO/TKO. Popularny Pudzian aż 11 z 16 rywalizacji zakończył przed czasem, a jego najszybszym nokautem była ostatnia walka z Bombardierem. W przypadku jednak tego starcia sam muszę przyznać, że klasa rywala może być tutaj podawana w wątpliwość, ponieważ padł po pierwszym ciosie już w 18 sekundzie, jakby realnie nie chciał walczyć z Pudzianowskim.

Do sobotniej walki Mariusz Pudzianowski przystąpi z serią 4 kolejnych zwycięstw. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że poza rywalizacją z Łukaszem Jurkowskim w żadnej z tych walk nie został poważnie sprawdzony. Michał Materla to bez wątpienia najtrudniejszy test, który będzie musiał przejść. Jak zakończy się starcie niezwykłej siły i doświadczenia?

Statystyki – Pudzianowski:

• Pudzian wygrał 16 z 23 zawodowych walk.
• Pudzianowski ma 4 wygrane z rzędu.
• Pudzian najwięcej porażek zaliczył przez poddanie.
• Najwięcej wygranych zaliczył przez KO/TKO.
• Pudzian ani razu nie wygrał przez poddanie.

Michał Materla

Popularny Magic w ostatnim czasie zmieniał federację, dlatego też nie mogliśmy go tak często oglądać podczas KSW. Trzeba jednak przyznać, że jego powrót sprowadził na halę wielu kibiców, co pokazuje, jaką marką nadal cieszy się Cipao. W swojej ostatniej walce dla federacji KSW Michał Materla wygrał z Jasonem Radcliffem. Trzeba przyznać, że było to odpowiednie zestawienie, aby wrócił na właściwe tory po przegranej Soldicem. W tamtej walce został zdecydowanie zdominowany i nie było czego zbierać po konfrontacji z mistrzem.

Michał Materla do tej pory stoczył 39 zawodowych walk w swojej karierze. Łącznie aż 31 z nich zakończyło się jego zwycięstwem, a najwięcej rywalizacji wygrywał przez poddanie. Magic doskonale radzi sobie w parterze, gdzie z walki na walkę regularnie stara się korzystać ze zgromadzonego doświadczenia. Nie jest to jednak zawodnik, który dysponuje twardą szczęką, a właśnie taki atut mógłby być najbardziej potrzebny podczas rywalizacji z Pudzianowskim. 6 z 8 porażek Materli to przegrane przez KO/TKO, bez wątpienia najbardziej spektakularną z nich była rywalizacja z Roberto Soldicem. Fani Magica, a także on sam z pewnością jednak nie chcieliby do tego wracać.

Statystyki – Materla:

Materla wygrał 31 walk w karierze.
„Magic” zaliczył 8 porażek do tej pory.
6 z 8 porażek tego zawodnika to KO/TKO.
Najwięcej wygranych zaliczył przez poddanie.
35% jego wygranych to KO/TKO.


Jeśli zamiast KSW w najbliższy weekend planujesz oglądać ufc, to mam dobrą wiadomość. UFC zakłady bukmacherskie są dostępne w Superbet!

Analiza stylu walki

Styl walki obu zawodników jest znacząco różny, dlatego też czyni to nadchodzące starcie jeszcze ciekawszym. Mariusz Pudzianowski to zawodnik, który bazuje przede wszystkim na olbrzymiej sile i nokautując tym czasie. Pudzian aż 11 z 16 swoich walk zakończył właśnie w ten sposób. Gdy już upoluje przeciwnika, to naprawdę trudno przetrwać nawałnicę jego ciosów. Mankamentem Pudzilli jest jednak parter, czyli element, który może zostać wykorzystany przez jego rywala. Pudzianowski najwięcej razy w karierze przegrywał właśnie w ten sposób, dlatego też nic dziwnego, że Materla ma prawo upatrywać swojej szansy w zapasach.

Michał Materla ma na swoim koncie kilka wygranych przez KO/TKO, jednak raczej nie mówi się o nim w kategoriach fightera, który bazuje na nokautującym ciosie. Jego głównym atutem jest raczej partner, w którym czuje się jak ryba w wodzie. Najwięcej wygranej w swojej długiej, zawodowej karierze zanotował właśnie w ten sposób. Cipao prawdopodobnie będzie chciał sprowadzić nadchodzące starcie do dolnej płaszczyzny, jednak zadanie nie będzie łatwe, ponieważ przewrócić Pudzianowskiego udało się do tej pory nielicznym zawodnikom.

Zakłady bukmacherskie

Proponowane kursy w zakładach bukmacherskich wskazują, że Mariusz Pudzianowski jest zdecydowanym faworytem. Pudzian ma na koncie 4 zwycięstwa z rzędu przed tym starciem, więc na pewno jest w dobrej formie. Materla w ostatnim czasie przeplatał lepsze i gorsze występy, jednak po jego stronie bez wątpienia stoi doświadczenie.

Analiza eksperta od sportów walki na KSW 70:

„Biorąc pod uwagę interesujące propozycje w ofercie zakładów bukmacherskich, warto zwrócić uwagę na zakończenie walki przed czasem. Dlaczego właśnie w ten sposób? Zarówno Mariusz Pudzianowski, jak i Michał Materla najwięcej wygranych zaliczyli właśnie przed czasem. Analizując ich dotychczasową karierę, mogę śmiało napisać, że raczej nie bazują oni na decyzjach sędziów. Pudzianowski prawdopodobnie poszuka tutaj zakończenia rywalizacji po ciosach przez KO/TKO, natomiast w przypadku Materli spodziewam się polowania na znakomite techniki parterowe, w których Magic czuje się jak ryba w wodzie, a Pudzian wręcz przeciwnie”.

Lokalna informacja sportowa: Kamil Odolak wśród najlepszych strzelców na boiskach IV Ligi!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją tnbt digital. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin - https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki/

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE