Krzysztof Zygma nowym dyrektorem MDK w Radomsku

Dziś 2 stycznia 2020 roku prezydent oficjalnie dokonał przedstawienia nowego dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, na które to stanowisko został powołany Krzysztof Zygma.

Na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zarządzeniem prezydenta Jarosława Ferenca od 1 stycznia 2020 roku został powołany Krzysztof Zygma –  pełniący wcześniej funkcję dyrektora Muzeum Regionalnego w Radomsku, a także wicedyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

Prezydent przedstawiając nowego dyrektora mówił, iż poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko, jeśli chodzi o rozwój ośrodka kultury. Dzięki wyremontowaniu piwnic placówka ma się szerzej otworzyć również na lokalnych artystów. Urząd Miasta po wysłaniu do wszystkich współpracujących z MDK stowarzyszeniami zapytań o opinie na temat Krzysztofa Zygmy, otrzymał same pozytywne odpowiedzi. Jak mówił prezydent doświadczenie zawodowe Zygmy jest bardzo szerokie, bowiem od wielu już lat związany jest z kulturą i między innymi dlatego jest to najlepszy kandydat na to stanowisko. Liczy również na to, że pod wodzą nowego dyrektora placówka zyska nowy oddech.

Krzysztof Zygma ma zamiar kontynuować dobre pomysły swoich poprzedników, ale również będzie chciał wprowadzić swoje spojrzenie na kulturę. Liczy też na dobrą współpracę pomiędzy radomszczańskimi placówkami kultury, czyli Miejską Biblioteką i Muzeum.

- Całe moje życie związane jest z kulturą. Teraz przede mną nowe zadanie, jakim jest Miejski Dom Kultury placówkę, którą znam od wielu lat. Chciałbym podziękować poprzednim dyrektorom i wszystkim pracownikom, którzy na co dzień organizują życie i czas wolny mieszkańcom naszego miasta. Wszystkie dobre pomysły będę kontynuował. Oczywiście będę chciał wprowadzić swoją wizję i spojrzenie na kulturę. Mam również nadzieję, że współpraca będzie się dobrze układała. Na pierwszym miejscu zawsze stawiam ruch amatorski i tworzenie warunków do jego rozwoju. Dlatego też zawijamy rękawy i w sposób kulturalny bierzemy się do pracy w nowym roku
- mówi dyrektor Krzysztof Zygma.

Zarządzeniem prezydenta z dnia 23 grudnia 2019 roku kadencja pełnienia przez Zygmę funkcji dyrektora będzie trwała siedem lat.

Kto obejmie stanowisko dyrektora w Muzeum Regionalnym?

- Muzeum Regionalnym w Radomsku kierować będzie teraz Małgorzata Borek, której tymczasowo powierzone zostaną obowiązki dyrektora. Ostateczne decyzję zarówno w sprawie dyrektora Muzeum, jak i Miejskiej Biblioteki Publicznej zostaną podjęte w połowie roku
- mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Więcej o:
dyrektor mdk radomsko krzysztof zygma dyrektorem mdk radomsko krzysztof zygma radomsko mdk radomsko krzysztof zygma dyrektor muzeum regionalne radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE