Krzysztof Górnik: stawiam na rozwój zawodowy

Krzysztof Górnik: stawiam na rozwój zawodowy Fot. archiwum

Krzysztof Górnik, dotychczasowy prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Radomsku - został prezesem Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Przypomnijmy. Górnik miejską spółką TBS kierował od 2019 roku. Teraz na stanowisku prezesa Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zastąpi Irenę Łęską, która przechodzi na emeryturę. To jednak nie koniec roszad i przetasowań. Jak nieoficjalnie dowiedział się Portal Radomsko24.pl, wiceprezesem w Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ma zostać Jacek Gębicz, między innymi radny Rady Miejskiej w Radomsku ze Stowarzyszenia Wspólny Samorząd.

Fotel prezesa TBS stał się niewygodny? - pytamy Krzysztofa Górnika.

- Nic z tych rzeczy. W spółce jestem do 26 lutego. Stawiam na swój rozwój zawodowy. RSM to największy podmiot mieszkaniowy w mieście. Wygrałem konkurs - komentuje Górnik.

Pana następca w TBS może „spać” spokojnie?

- Jak najbardziej. Wprawdzie nie ma jeszcze rozliczenia finansowego za 2023 rok spółki, ale mam nadzieję, że rok zakończy się niewielkim zyskiem, chociaż to nie jest rolą TBS – mówi.

Zapytaliśmy, czy wiceprezesem RSM będzie Jacek Gębicz?

- To nie do mnie pytanie - odpowiada.

- Wybory samorządowe to swoista walka o swoje. Gdy nie ma się pewnej pozycji to lepiej mandat radnego zastąpić pewnym dobrym stanowiskiem. Zresztą nazwiska na listach Wspólnego Samorządu będą „ciekawe” - komentuje portalowi Radomsko24.pl osoba blisko związana ze Wspólnym Samorządem.

Do chwili zamieszczenia artykułu na portalu nie udało nam dodzwonić się do Jacka Gębicza.

- To bardzo dobry wybór. Krzysztof Górnik sprawdził się w TBS i wiem, że Radomszczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie w dobrych rękach. Liczę też na owocną współpracę między miastem i RSM - podkreśla Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Więcej o:
radomsko rsm krzysztof górnik nowy prezes rsm tbs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE