Krzesła welurowe — praktyczne czy problematyczne?

Krzesła welurowe — praktyczne czy problematyczne?

Krzesła welurowe kojarzą się z bardzo delikatną strukturą, która nawet po lekkim ruchu ręki zmienia swój wygląd. Mogłoby się zatem wydawać, że welur jest zbyt słabym materiałem, aby można było go wykorzystać do produkcji krzeseł. Nic bardziej mylnego. Mimo swojej delikatności w dotyku i wyglądzie welur jest solidną strukturą, która przez wiele lat może znakomicie wyglądać. W poniższym tekście obalamy mity, które dotyczą krzeseł welurowych.

Welur na krzesłach — czy warto zainwestować w taki produkt? 

Welur jest często stosowany do produkcji mebli, takich jak krzesła, fotele, sofy i kanapy. Jest miękki i przyjemny w dotyku, a także łatwy do utrzymania czystości. Nie jest zatem prawdą, iż jest to tekstylia łatwo ulegająca zniszczeniu. Nawet podczas intensywnego użytkowania szybko wraca do swojej początkowej formy — bez konieczności intensywnego przeczesywania czy szczotkowania. Największe niebezpieczeństwa dotyczą użycia silnych środków czyszczących, które rzeczywiście mogą zniszczyć taką strukturę. Nie ma się jednak o co martwić, jeśli zastosujemy się do podstawowych zasad ostrożności. Przede wszystkim welur warto regularnie czyścić, choćby za pomocą lekko wilgotnej (albo suchej) szmatki. Nie trzeba się martwić, jeśli chodzi o parametry użytkowe takich tekstyliów. Welur jest wykonany z włókien wełny lub ich mieszanki, które są naturalnie sprężyste i elastyczne, co pozwala na powrót do pierwotnego kształtu po odgnieceniu.

Krzesła welurowe — do jadalni, czy bardziej do salonu? 

Pluszowa struktura weluru może skłaniać nas do zastanowienia się, czy na pewno taki rodzaj krzesła sprawdzi się w jadalni. W końcu welur jest niezwykle miękki w dotyku, ale w opinii wielu osób bardzo łatwo może ulegać zabrudzeniu. Nawet jeśli dojdzie do niespodziewanego ubrudzenia weluru, to proces czyszczenia nie jest wcale skomplikowany. Wystarczy pamiętać, aby wyczesywać jego strukturę, przeciągając szmatkę wzdłuż włosia. Warto mieć na uwadze fakt, iż weluru nie powinno czyścić się pod włos. 

  •  Gęsta tkanina weluru po prostu nie toleruje takiego sposobu pielęgnacji. 
  • Wykonując takie ruchy, bardzo łatwo zniszczyć i wyrwać naturalną poduszkę krzesła. 

Jeśli weźmiemy pod uwagę te wytyczne, to nie ma większego znaczenia, w jakim pomieszczeniu będziemy korzystać z krzeseł welurowych. Krzesła welurowe znakomicie nadają się do stworzenia przyjemnej, ciepłej aranżacji mieszkaniowej. Jak się okazuje, nie muszą być problematyczne w utrzymaniu, jeśli oczywiście pielęgnujemy je z głową. Krzesła welurowe są często używane w salonach, jadalniach, gabinetach i innych pomieszczeniach mieszkalnych. Mogą być zatem uzupełnieniem każdej przestrzeni, bez względu na domowe przeznaczenie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE